האם עדיף תנור בנוי או משולב כיריים

תנור בנוי הוא תנור בילד אין בארון מטבח שמעניק למטבח מראה אחיד.

לעומתו תנור עם כיריים יכול להשתלב על משטח העבודה או על האי במטבח ולשדרג את חווית הבישול והאפייה.

מה עדיף תנור בנוי או משולב כיריים? על כך במאמר הבא.

 

ההבדל בין תנור בנוי לתנור משולב כיריים

בשוק קיימים שני סוגים של תנורים. תנור בנוי הנפרד מהכיריים ותנור המשלב כיריים כיחידה אחת. אנשים עם מטבחים קטנים נוטים לעשות שימוש בתנורים עומדים עם כיריים ובמטבחים גדולים ומסוגננים מפרידים בין התנור לכיריים על מנת ליצור אחידות במטבח ולהתייעל מבחינת הבישול, האפייה והנוחות. לתנורים בנויים ישנה בדרך כלל דלת הנפתחת לכיוון מטה. הם יכולים להכיל תא אפייה אחד או שני תאים המתאימים לציבור הדתי על מנת שהתנור יהיה כשר. ההבדל העיקרי בין התנורים הוא תכנית הפעולה שלהם ותפוקת העבודה. העיצוב שלהם בין אם הוא בנוי או משלב כיריים ייקבע על פי הצרכים הפיזיים במטבח, על פי הנוחות והטעם האישי. ישנם כאלו שיעדיפו תנור קומפלט עם כיריים ללא הפרדה מכיוון שנוח להם יותר לבשל ולאפות כך, וכאלו שיעדיפו את ההפרדה מטעמי נוחות שלהם. מה שחשוב הוא שהתנורים יהיו קלים לניקוי ומשוכללים.

 

הפונקציות של התנורים

בדרך כלל לתנור בסיסי יש 4 תכניות אפייה. זהו תנור פשוט וזול עם גוף עליון וגוף תחתון לאפייה. תנור מתקדם יותר הוא הטורבו שמסייע לפיזור חום באופן שווה ומכיל כ-8 תכניות אפייה. כמו כן, לתנורים ישנה מערכת שעוני פיקוד שונה שבאמצעותם קובעים את זמן האפייה, תצוגה דיגיטלית ותכנות של האפייה. כשקונים תנור צריכים לוודא שהאוורור שלו מקיף במיוחד אם הוא אינו בנוי על מנת שיהיה בטיחותי לילדים קטנים. בנוסף, הדלת שלו צריכה להיות בעלת שכבה כפולה של זכוכית קלה לניקוי. האיכות של התנור והנוחות הן אלו שיקבעו את ההעדפה שלכם בין תנור בנוי לתנור המשלב כיריים.

 

התאמת התנור לסגנון עיצוב המטבח

עיצוב מטבח בסגנון מסוים מחייב התאמה של מכשירי חשמל, גופי תאורה ואביזרים בהתאם לסגנון. למשל, עיצוב מטבח מודרני הוא עיצוב מינימליסטי ללא אקססוריז שמשרת את בני הבית בצורה פונקציונלית. המטבח צריך להיות נוח לעבודה, נקי ואחיד. לפיכך, תנור בנוי יהיה אידאלי למטבח כזה כחלק מהארון. לעומת זאת, מטבח כפרי הוא מטבח המשדר חמימות ואווירה ביתית ומשפחתית. תנורים המשלבים כיריים מתאימים לו כחלק ממשטח העבודה. ביחד עם זאת, ישנם גם מטבחים כפריים עם תנורים בנויים שלא גורעים מעיצוב המטבח. מומלץ לא לשלב תנור בנוי באי מכיוון שהוא יהיה בארון למטה וידרוש מכם להתכופף לא מעט ואף לא יהיה בטיחותי לילדים. לכן תנור בנוי בארון וכיריים לחוד על האי או על משטח העבודה יהיו עדיפים.

 

מטבח כפרי

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים באותו הנושא
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם