9 המהלכים הכי ידועים במשחקי פוקר

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים האהובים ביותר העולם. מסביב לעולם מדי יום משחקים מיליוני אנשים במשחק הזה, בין אם זה במציאות ובין אם זה בעולם הדיגיטלי אונליין. מהלך מנצח בפוקר הוא כזה שיאפשר לכם להיות עם היד החזקה ביותר. אלו המהלכים שאיתם אפשר להביא את הניצחון במשחק, מהחזק ביותר לחלש ביותר.

 

רויאל פלאש

זהו המהלך הקשה ביותר שאפשר להגיע אליו במשחק פוקר. רויאל פלאש הוא מצב בו יש לכם צירוף של חמישה קלפים – 10, נסיך, מלכה, מלך ואס, כאשר כולם מאותו  צורה. למי שיש צירוף כזה ינצח במשחק לבדו, או יחד עם עוד מי שהגיע לצירוף הזה. גם במשחק 7XL פוקר אונליין אפשר להגיע כמובן לרויאל פלאש.

רויאל פלאש

סטרייט פלאש

סטרייט פלאש נחשב לפחות חזק מרויאל פלאש, אך גם הוא צירוף שצפוי להבטיח את הניצחון למי שהגיע אליו במרבית הסיכויים. כאשר לשחקן יש רצף כל חמישה קלפים עוקבים מאותה צורה, הוא יגיע למצב הזה.

 

רביעייה

רביעייה נחשבת למהלך נדיר יחסית. מי שיכול להגיע למצב כזה הוא או שחקן שקיבל שני קלפים באותו הערך, למשל 3 לב ו-3 תלתן, או שחקן שקיבל קלף אחד באותו הערך, למשל 3 לב בלבד. במידה ונפתחים שאר מספרי שלוש שבחפיסה על השולחן, הוא יכול ליצור רצף של ארבעה קלפים באותו הערך.

 

פול האוס

שלישייה וזוג הם פחות מרביעייה, אך בין רביעייה לשלישייה יש עוד צירופים ומהלכים שונים. פול האוס הוא אחד מהם. מדובר על מהלך בו לשחקן יש שלושה קלפים באותו הערך (שלישייה) ועוד זוג קלפים באותו הערך (זוג).

 

פלאש

מחזה של חמישה קלפים באותו הצבע הוא אומנם מחזה מרשים, אך הוא לא נדיר במיוחד וניתן להגיע אליו בסבירות בינונית. כאשר לשחקן יש רצף כזה, הרצף מכונה "פלאש".

הֶבזֵק

סטרייט

סטרייט דומה לפלאש, אך שונה ממנו במהות שלו. סטרייט הוא מהלך בו לשחקן יש רצף של חמישה קלפים עוקבים, למשל 6, 7 ,8 ,9 ו-10. הקלפים לא חייבים להיות מאותה הדוגמא.

 

שלישייה

שלישיית קלפים כוללת שלושה קלפים באותו הערך. ניתן להגיע למצב הזה באמצעות קלף אחד שנמצא ברשותכם, או באמצעות שני קלפים שנמצאים ברשותכם, כשאת היתר משלימים הקלפים שפתוחים על השולחן.

 

שני זוגות

שני זוגות מכונים גם בשפה המקצועית יותר של עולם הפוקר "זוגיים". זוג של שני קלפים באותו הערך, כמו מלך לב ומלך מעוין, יחד עם 2 לב ו-2 עלה. אפשר להגיע למצב כזה באמצעות הקלפים שנפתחו על השולחן.

 

זוג

זהו המהלך הפשוט ביותר, ודירוג הקלפים הנמוך ביותר בפוקר. זוג כולל שני קלפים באותו הערך. אפשר להגיע למצב הזה גם כאשר הדילר מחלק את הקלפים, אם שחקן מסוים מקבל צמד מאותו הערך, כמו שני קלפי מלכה.

משחקי פוקר

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים באותו הנושא
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שחקני פוקר
ספורט

אלו שחקני הפוקר הכי מפורסמים בעולם

נכון להיום, בהחלט ישנם כמה שמות בעולם הפוקר אשר נחשבים יותר "חמים" מאשר שמות אחרים. בין אם אתם בעניין של פוקר אונליין או סביב השולחן הפיזי עם החבר'ה, בשורות הבאות