5 יתרונות לבחירה בבית אבות

בחירת בית אבות היא בחירה מורכבת ורגישה. המורכבות יכולה להיות רגשית אך גם כלכלית. גם אנחנו וגם יקירינו מוצפים בשאלות על משמעות ההחלטה לעבור לבית אבות. אבל דווקא השאלות שעולות לקראת הבחירה הנכונה בבית האבות, יכולות להוות הזדמנות לשיחה חדשה בינינו לבין יקירינו ולהיכרות מחודשת. זוהי הזדמנות לפתיחת פרק חדש, מרגש וקרוב ביחסים ארוכים של אהבה ודאגה זה לזה. אספנו בשבילכם את היתרונות שבמעבר לפרק חדש בחיים בבית אבות.

 

1 – פרק חדש בחיים

המעבר לבית אבות טומן בחובו שינויים גדולים, זהו למעשה פרק חדש בחיים וככזה הוא יכול להביא איתו הזדמנויות חדשות רבות ויתרונות רבים. זהו פרק שבו מגיע לכם ולמשפחתכם את המנוחה השלווה והנחלה, נוחות שמאפשרת לפתח תחומי עניין חדשים, לדאוג לעצמכם ופשוט ליהנות. בכל הקשור לבחירת בית אבות נהריה כמו גם תל אביב, אשדוד או כמעט כל יישוב בארץ, יכולים להציע אפשרויות איכותיות.

פרק חדש בחיים

 

2 – להפיג את הבדידות

עם ההתבגרות המצב החברתי משתנה, יש צורך למצוא חברים חדשים ולמצוא הזדמנויות לאינטראקציה חברתית. הבדידות הופכת לאויב המר ביותר. כאן עולה יתרון גדול של חיים בבית אבות, שבו ישנה אינטראקציה מובנית ופעילויות מובנות רבות שמאפשרות יצירת חברים חדשים. ידוע שפעילות חברתית, תקווה ושמחה, הם גורמים חשובים בבריאות נפשית ואפילו פיזית. ההזדקנות יכולה לגרום לשקיעה בדיכאון, והמגורים בבית אבות מאפשרים הזדמנות להתמודד עם הקשיים האלה יחד עם עוד אנשים.

 

3 – יתרונות הטיפול הרפואי

כאשר חיים בבית אבות ישנו עוד יתרון אחד גדול – הזמינות והמהירות של טיפול רפואי. מהירות התגובה לאירוע רפואי היא הפקטור המרכזי בהצלחת או כישלון הטיפול. זמינות של צוות עם ידע רפואי יכולה להפוך אירוע מסיים חיים לאירוע קל שבקושי זוכרים, ולאפשר עוד שנים רבות של חיים טובים. יתרון נוסף הוא המעקב שבשגרה, מעקב שכולל מבט על התזונה והפעילות הגופנית כמו גם על המדדים הרפואיים. זוהי מערכת שרואה את הדייר ב-360 מעלות ויכולה להוות גורם מונע לאירועים רבים.

 

4 – השקט שלכם

אחד היתרונות הגדולים במעבר לבית אבות הוא השקט שלכם שאתם בידיים טובות ומקבלים את הטיפול המסור ביותר, שקט לכם ושקט לבני המשפחה. לכן חשוב לבדוק פרטים טכניים כמו: האם בית האבות מאושר ומפוקח על ידי משרד הבריאות? מה הכשרת הצוות? ומה המכשור הרפואי הקיים במקום? כדאי לבחור בית אבות שמתייחס במקצועיות לצד הרפואי של דייריו. כאשר עושים בחירה כזאת, אתם מבטיחים לעצמכם שנים ארוכות של שקט ופניות לשמחות של החיים.

 

5 – קהילתיות ומשפחתיות

ישראל היא מדינה אשר מדורגת תמיד גבוה בסקרי אושר בינלאומיים, למרות המצב, הכלכלי, הביטחוני, הישראלים יודעים להיות מאושרים. חוקרים טוענים שהאושר מושפע בעיקר מהחוסן של התא המשפחתי והקהילתי. מעבר לבית אבות מחזק מאוד את הקשרים הקהילתיים המיידיים שלנו, כשאנחנו למעשה עוברים לחיות בקהילה. המעבר יכול גם לחזק את הקשרים המשפחתיים ולאפשר יותר ביקורים, יותר חוויות משפחתיות כאשר המפגש נסוב סביב השמחה של הביחד.

 

סיכום

תהליך הבחירה בבית אבות יכול להיות מורכב אך גם טומן בחובו הזדמנות לפתיחת פרק חדש בחיים. תהליך טוב כולל הקשבה לצרכים ובירור מידע מעמיק על האפשרויות השונות. בסופו של תהליך מוצלח נפתח פרק חדש שבו החיים של ההורה המבוגר יוכלו להתמלא ביתרונות של מגורים בבית אבות: פעילות, דאגה לבריאות, רווחה, נוחות, קהילה ומשפחה.

קהילתיות ומשפחתיות

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הובלת כספות
בעלי מקצוע

מה נכלל בהובלת כספות?

הובלה של כספות ממקום אחד לאחר אינה עניין של מה בכך. מדובר בהליך שנבדל באופן משמעותי מכל הובלה אחרת. במדריך הנוכחי נציג בפניכם את כל הפרטים שנכללים בהובלה מסוג זה

תכנון פיננסי
בעלי מקצוע

מהו תכנון פיננסי ומתי העסק זקוק לו?

תכנון פיננסי הוא שירות שכל אדם יכול להיעזר בו, ובעיקר עסקים פרטיים. לאחר ההקמה של עסק כזה או אחר, זה הזמן להתחיל להפעיל אותו בצורה שוטפת על מנת לייצר רווחים.

הֲבָנָה
בעלי מקצוע

הבנת דוח בדק הבית: מה שאתה צריך לדעת

  לאחר ביצוע של בדק בית לפני רכישת דירה ממוכר כזה או אחר, אתם תקבלו דוח בדק בית, בו יתוארו הליקויים השונים אשר נמצאו על ידי בודק הבית במהלך הבדיקה