4 פעולות שכדאי לבצע במזגן שלכם בשגרה!

מדינתנו האהובה ידועה בהרבה דברים, אחד מהם הוא הקיץ הארוך והרותח שלה. בתקופות בהן המעלות עולות ועולות ואנחנו מחפשים את ההקלה שמגיעה רק בעזרת מיזוג אוויר, חשוב לוודא שהמזגן שלנו תמיד מוכן לפעולה בצורה הטובה ביותר. איך עושים את זה? מה צריך לדעת? במאמר זה נספר לכם כל מה שצריך לגבי טיפול שגרתי במזגן שלכם, בכדי לוודא שכשתצטרכו אותו – הוא יהיה שם עבורכם. כל הפרטים כאן.

 

איך שומרים על המזגן במצב מעולה?

אז איך מוודאים שהמזגן שלכם תמיד יוכל לחמם או לקרר את הבית באופן הכי אפקטיבי? איגדנו עבורכם את הפעולות שכדאי לבצע באופן שגרת בשביל לשמור על המזגן שלכם במצב טוב ושיתפקד כמו שצריך.

מזגן

נקו את הפילטרים של המזגן באופן קבוע

הפילטרים של המזגן צוברים כמויות אבק שאתם לא תאמינו שקיימות באוויר של הבית שלכם, ובשלב מסוים הם עלולים להיחסם באבק ברמה שלא תאפשר להם לקרר או לחמם את הבית, או שתשימו לב שהמזגן מוציא אוויר חלש, ותגרום לכם להוריד את המעלות לטווח לא סביר ולפגוע במנגנונים של המזגן.

אז הקפידו להוציא את הפילטרים מהמזגן אחת לתקופה, לנקות אותם היטב, לתת להם להתייבש ולהחזיר חזרה למקון – ותהינו ממזגן מתפקד ואוויר נקי.

 

המזגן צריך לעבור בדיקה תקופתית ע״י בעל מקצוע

מעבר לניקיון תקופתי של הפילטרים, חשוב כי בעל מקצוע יבדוק את המזגן אחת לתקופה בשביל לברר את תקינותו של מיכל הגז במזגן – ולוודא שאין דליפה חס וחלילה של גז, או שהמיכל לא מצריך מילוי. מילוי הגז יתבצע אך ורק על ידי הטכנאי. הטכנאי יבדוק גם את כרטיס הפיקוד של המזגן בכדי למנוע בעיות עתידיות.

 

השתמשו בו בטווח טמפרטורות סביר

כאשר אנו משתמשים במזגן בטווח של טמפרטורות גבוהות מידי או נמוכות מידי, לאורך זמן בלי הפסקה, אנחנו גורמים נזק מתגבר למנגנונים שלו. בכדי לאפשר למזגן שלכם לחיות חיים ארוכים גם בחורף וגם בקיץ, הקפידו על טווח טמפרטורות הגיוני וסביר לאקלים הישראלי, שיקרר אתכם מספיק מבלי לצרוך כמויות לא הגיוניות של אנרגיה מהמזגן ולפגוע בו.

הטמפרטורה המומלצת על חום ועל קור היא כ-25 מעלות, אך ניתן גם לעלות ל27 מעלות או לרדת עד ל-22 מעלות. כך או כך, זכרו לתת למזגן הפסקות מידי פעם ולא לשמור אותו על שימוש רציף במשך שעות ארוכות – זה עלול להזיק לו.

 

וודאו שאין סתימות בתעלת הניקוז

בעיה נפוצה שמצריכה טיפול אחרת היא גורמת לבעיות היא סתימה בתעלת הניקוז של המזגן. קראו לאיש מקצוע שיבצע את הבדיקה ויטפל במידת הצורך בפתיחת התעלה ושחרור הסתימה.

 

לסיכום

המזגן הוא כלי חשוב בהישרדות בעונות הקיץ החמות של ישראל, ובשביל שהוא יסייע להם לצלוח אותן צריך לדאוג לתחזוקת הפילטרים שלו, מיכל הגז, לא להתיש את המנוע שלו וכן ל. צרו קשר עם טכנאי מזגנים מוסמך במידה ויש לכם ספק שישנה בעיה רצינית.

מזגן

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו