3 הדברים שחובה לעשות בעת חקירה במשטרה

חקירה משטרתית נחשבת לאירוע מלחיץ ומפחיד, במיוחד עבור מי שפוגשים בפעם הראשונה את המערכת שאחראית על אכיפת החוק. מדריך זה עולה לרשת כדי לסייע למי שהוזמנו לחקירה זו, כדי להציג את ההתנהלות הנכונה שצריכה להתקיים בחדר החקירות. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו את הכלים שיאפשרו לכם להתמודד עם ההליך במקצועיות.

 

הדבר ה – 1: אל תפלו בפח של החוקרים

סביר להניח ששמעתם על שיטות החקירה השונות שמתבצעות על ידי החוקרים בתחנות המשטרה. שכן, אלה מככבות בסרטים וסדרות מתח. זו ההזדמנות לגלות לכם שמדובר בשיטות אמתיות שמתקיימות בשטח. בשלב הראשוני החוקרים יהיו נחמדים אליכם ויקשיבו לגרסה הראשונה. ככל שיעבור הזמן, סבלנותם תפקע ואתם תצטרכו לשמור על קור רוח. שכן, המטרה של החוקרים היא להפעיל לחץ נפשי או פיזי שיגרום לקבלת מידע.

הדבר ה – 1 אל תפלו בפח של החוקרים

הדבר ה – 2: תסתייעו בשירותיו של עורך דין טרם ההגעה לחקירה

מי שקיבלו זימון לחקירה ללא התראה, עשויים לפנות לעורך דין פלילי אקראי מבלי לבדוק מקרוב את טיבו. מדובר בטעות חמורה שראוי להימנע ממנה. שכן, חקירה במשטרה, כידוע, זה לא משחק ילדים. אתם צריכים להיות בטוחים בכך שתקבלו את הזכויות שמגיעות לכם בחוק. זו הסיבה שגורמת לרבים לפנות לקבלת ייעוץ מטעם עורך דין פלילי בחיפה שיבדוק את הנושא ויערער במידה ותתגלה בעיה.

 

כך תגיעו לעורך דין מומלץ במהירות

הדרך הטובה ביותר להגיע לעורך דין מומלץ במינימום מאמץ היא תוך חיפוש אחר ביקורות שנכתבו אודותיו ברחבי הרשת. נמליץ לבדוק את הנושא תוך שימוש בפלטפורמות מהימנות בלבד, לדוגמא: פורומים שעוסקים בתחום הפלילי ולשונית הביקורות של גוגל.

שם תוכלו לקרוא חוות דעת עדכניות שיציגו בפניכם את כל הפרטים החשובים אודות עורך הדין שחשבתם לפנות אליו. שימו לב שתוכלו להגיב בפלטפורמות אלה ולשאול את הגולשים שאלות שמעניינות אתכם בכל הנוגע למקצועיות וזמינות של עורך הדין בהקשר של חקירה במשטרה, כדי שתוכלו לקבל כל פיסת מידע שרק תרצו.

כך תגיעו לעורך דין מומלץ במהירות

הדבר ה – 3: תבקשו שהחקירה תתנהל בשפה שמוכרת לכם

עליכם לציין בתחילת החקירה אם עברית היא אינה שפת האם שלכם. שכן, מצב שכזה עשוי לגרום לכם לענות על שאלות שונות שיישאלו על ידי החוקרים באופן לקוי. נדגיש שחוק סדר הדין הפלילי קובע שהנחקר צריך להיחקר בתחנת המשטרה בשפה שאותה הוא מכיר באופן מעמיק. ראוי לציין שהדבר נכון גם לאילמים או חרשים שדוברים את שפת הסימנים.

 

השורה התחתונה – אתם מוכנים לחקירה!

אלה היו 3 הדברים שחובה לעשות במהלך חקירה משטרתית. כעת אתם מכירים בהם מקרוב ויודעים מה החשיבות שלהם, כך שנותר לכם רק ליישם את הנכתב לעיל ולצאת לדרך. נאחל בהזדמנות זו שתמצאו עורך דין מומלץ שימסור לכם את ההנחיות המקצועיות שיעניקו לכם שלווה וביטחון.

3 הדברים שחובה לעשות בעת חקירה במשטרה

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש משפט
עריכת דין

חוק הגנת הפרטיות בישראל – סקירת עיקרי החוק

חוק הגנת הפרטיות הינו החוק המרכזי המסדיר את הזכות לפרטיות. חוק זה מגדיר באיזה מצבים הפגיעה בפרטיות מותרת ובאיזה מצבים אסורה. לפי חוק זה, פגיעה בפרטיות משמשת עילה לתביעה נזיקית,

איש חקירות
עריכת דין

חקירות שרים בממשלה

לעיתים נהוג לחשוב שאם אדם מכהן בתור שר בממשלה, הוא מעל החוק. עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים שזה כלל לא מדויק, שכן עובדה היא שהיום יש יותר ויותר חקירות

מי זכאי לפיצויי פיטורין
עריכת דין

פיצויי פיטורים – מה הדרך הנכונה להשיגם?

פיטורים הם מאורע לא נעים ממגוון סיבות, בין אם מבחינה אישית ובין אם מבחינה כלכלית. על מנת לסייע למפוטר, קבע המחוקק את חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג- 1963, אשר מטרתו להסדיר

סמל משפטי
עריכת דין

3 דברים שחובה לעשות לאחר תאונת אופנוע

יותר ויותר אנשים בוחרים להתנייד בעזרת רכב דו גלגלי בארץ ישראל – זאת דרך מאוד נוחה לחסוך בזמן ובכאב ראש של פקקים וזו גם חוויה מהנה במיוחד, אבל עם כל