8 תחומי התמחות של עריכת דין שיכולים לעזור לכם

קיימים תחומי התמחות שונים של עורכי דין. אם אתם עומדים בצומת משפטית, אתם וודאי מכירים בחשיבות עורך דין לייצוג משפטי. אך לא רק בתחום הפלילי עורכי דין יכולים לעזור. כאן נסקור בקצרה את תחומי ההתמחות הקיימים בעריכת דין. בדקו מה תחום ההתמחות שיכול לסייע לכם.

 

עורך דין פלילי

ההתמחות בפלילים המצריכה אופי חזק המסוגל לעמוד על שלו אך יחד עם זאת להבין את השני ולייצג את התמונה בצורה נכונה המצדיקה את הלקוח. עורך דין פלילים ייתן לכם מענה במקרה בו נחשדתם או שאתם מעוניינים לתבוע מישהו בביצוע עבירה פלילית כמו גניבה, אלימות, רצח ועוד.

עורך דין פלילי יכול להיות גם בעל הסמכה לייצג צווארון לבן, השגת חנינה ועוד. לעורך דין פלילי כדאי שתפנו כבר כשאתם מקבלים את הטלפון לזימון חקירה. ככל שתפנו לעורך דין מוקדם יותר, כך תקבלו הדרכה רבה שתכוון אתכם מה לומר ואיך לנהוג בצורה חכמה שלא תפליל אתכם.

 

עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין עוסק בייצוג אנשים שנפגעו בגופם או ברכושם. נזקי גוף עלולים להשבית את יכולת התפקוד היומיומית וכדי שהנפגע יקבל את מה שמגיע לו, חשוב שהוא יפנה לקבלת עזרה מקצועית. עורך דין נזיקין עוסק בהגשת תביעות מול פוגעים ומול גופים מבטחים כמו קרן הפנסיה, המוסד לביטוח לאומי והחברה המבטחת. רבים קוראים לעורך דין נזיקין בשם עורך דין תאונות עבודה.

עורך דין תאונות עבודה יכול לסייע לכם לקבל את מה שמגיע לכם בעקבות פציעות במקום העבודה, תאונות דרכים וכדומה. תביעה המוגשת בליווי עורך דין מומחה, היא בעלת סיכויים גבוהים יותר להצלחה.

 

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה מטפל בענייני תעבורה והוא יוכל לסייע לכם בטיפול מול הרשויות בביטול דו"חות חניה, פסילת רישיון, תביעות מול חברות הביטוח ועוד.

 

עורך דין משפחה

עורך דין לענייני משפחה מטפל בענייני גירושין, אימוץ ילדים, איחודי משפחות, אלימות במשפחה ועוד. אם אתם צריכים סיוע משפטי שיסייע לכם בהוכחת חפותכם או בהגעה להסכם מקובל, עורך דין לענייני משפחה יוכל לסייע לכם בכך.

 

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין עוסק בענף הנדל"ן בכל התחומים. הוא יסייע לכם בייצוג בעסקאות נדל"ן. הוא יבדוק שהעסקה חוקית ומשתלמת עבורכם והוא יוכל לייצג אתכם גם בתביעות העוסקות בתחום.

 

עורך דין חוזים

עורך דין חוזים אחראי על ניסוח חוזים חוקיים והסכמים מול גופים שונים כמו גם אנשים פרטיים. על ידי ליווי משפטי בחתימת החוזה, נמנעות תקלות מיותרות לאחר מכן.

 

עורך דין זכויות יוצרים

עורך דין זכויות יוצרים יוכל לייצג אתכם במקרים של הפרת זכויות יוצרים וקניינים רוחניים.

 

עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. כדי לתבוע על רשלנות רפואית מומלץ לפנות לעורך דין מומחה המתמחה בתביעת מרפאות וגופים פרטיים.

פטיש

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש משפט
עריכת דין

חוק הגנת הפרטיות בישראל – סקירת עיקרי החוק

חוק הגנת הפרטיות הינו החוק המרכזי המסדיר את הזכות לפרטיות. חוק זה מגדיר באיזה מצבים הפגיעה בפרטיות מותרת ובאיזה מצבים אסורה. לפי חוק זה, פגיעה בפרטיות משמשת עילה לתביעה נזיקית,

איש חקירות
עריכת דין

חקירות שרים בממשלה

לעיתים נהוג לחשוב שאם אדם מכהן בתור שר בממשלה, הוא מעל החוק. עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים שזה כלל לא מדויק, שכן עובדה היא שהיום יש יותר ויותר חקירות

מי זכאי לפיצויי פיטורין
עריכת דין

פיצויי פיטורים – מה הדרך הנכונה להשיגם?

פיטורים הם מאורע לא נעים ממגוון סיבות, בין אם מבחינה אישית ובין אם מבחינה כלכלית. על מנת לסייע למפוטר, קבע המחוקק את חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג- 1963, אשר מטרתו להסדיר

סמל משפטי
עריכת דין

3 דברים שחובה לעשות לאחר תאונת אופנוע

יותר ויותר אנשים בוחרים להתנייד בעזרת רכב דו גלגלי בארץ ישראל – זאת דרך מאוד נוחה לחסוך בזמן ובכאב ראש של פקקים וזו גם חוויה מהנה במיוחד, אבל עם כל