להבין את עצמך: כך תדעו האם אתם מוכנים למחויבות

מחויבות היא צעד משמעותי בכל מערכת יחסים, והיא דורשת הרבה התבוננות פנימית ומודעות עצמית כדי לדעת אם אתה מוכן לזה. אנשים רבים נאבקים עם ההחלטה אם להתחייב או לא, וחשוב להקדיש זמן להבין את עצמך ואת הצרכים שלך לפני קבלת החלטות כלשהן כדי לא לבלבל את עצמך ולא להשלות את הצד השני. 

 

היה כן עם עצמך

הצעד הראשון בהבנת עצמך והנכונות שלך למחויבות הוא להעריך את המצב הרגשי שלך – האם אתה מרגיש יציב ובטוח מבחינה רגשית בחייך? האם אתה עדיין מתמודד עם בעיות לא פתורות ממערכות יחסים קודמות או טראומות אישיות? אלו שאלות חשובות שכדאי לשאול את עצמך, וזה בגלל שבעיות רגשיות לא פתורות יכולות להקשות על התחייבות מלאה לאדם אחר.

מוכן להתחייבות

תקשורת היא המפתח להכל

גורם חשוב נוסף שיעזור לך להבין מהי רמתת המוכנות שלך למחויבות הוא היכולת שלך לתקשר ביעילות. תקשורת פתוחה וכנה חיונית בכל מערכת יחסים בריאה, וחשוב שבכלל תהיה מסוגל להביע את המחשבות והרגשות שלך בצורה ברורה ומכבדת.

אם אתה מוצא את עצמך נאבק ומתקשה מאד בתקשורת, אולי כדאי לפנות לייעוץ או טיפול כדי לעבוד על היבט זה של עצמך לפני שאתה מתחייב למערכת יחסים.

 

סדר עדיפויות

חשוב גם להבין את הערכים והעדיפויות האישיים שלך. מהם הם הדברים שהכי חשובים לך בחיים? האם הערכים האלה עולים בקנה אחד עם אלה של בן/בת הזוג הפוטנציאלי שלך? חשוב להיות כן עם עצמך לגבי מה אתה רוצה בחיים ומה אתה מחפש בבת זוג לפני שאתה מתחייב לזוגיות. אולי אתה עדיין לא בשלב הזה של להיות בקנה אחד עם אדם אחר ואתה בכלל צריך לחפש ולמצוא את עצמך אחרי תקופה של בילויים, סטוצים ודייטים לא מחייבים.

מוכן להתחייבות

האם אתה תלותי?

גורם חשוב נוסף בהבנת עצמך והנכונות שלך למחויבות הוא רמת התלותיות שלך. האם נוח לך להיות לבד, או שאתה מרגיש שאתה צריך להיות במערכת יחסים כדי להרגיש שלם? חשוב להיות עצמאי ובטוח ביכולות שלך לפני כניסה לזוגיות, אם לא תדע להיות קצת לבד ולהכיר את עצמך, יש סיכוי שבהמשך תהפוך לנטל על בת הזוג שלך. אתה חייב למצוא את העולם שלך לפני שאתה מחפש להתחבר עם עולם של אדם אחר.

 

באיזה שלב אתה בחיים?

בנוסף לגורמים אלה, חשוב גם להעריך את אורח החיים הכללי ואת סדרי העדיפויות שלך. האם אתה מסוגל לאזן בין החיים האישיים, העבודה החברים שלך לזוגיות? אלו שיקולים חשובים שיש לעשות לפני שמתחייבים למערכת יחסים. אם אתה בתקופה שבא לך בעיקר על חברים, יציאות והתפתחות בקריירה, כנראה שאתה לא מוכן עדיין למערכת יחסים רצינית ומחייבת.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, ההחלטה להתחייב לזוגיות היא החלטה אישית, וחשוב להקדיש זמן להבין את עצמך ואת הצרכים שלך לפני קבלת החלטות. חשוב שתהיה כן עם עצמך, שתמצא את העולם שלך ותבין את סדרי העדיפויות באורח החיים שלך.

כל זה כדי שתוכל לקבל הבנה טובה יותר המצב הנוכחי שלך בחיים. אל תשכח – כל מצב הוא לגיטימי, אל תהיה קשה עם עצמך. גם אם אתה בתקופה של שחרור לחצים ומערכות יחסים קלילות זה בסדר גמור ולא הופך אותך לאדם פחות טוב.

מוכן להתחייבות

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו