קורס שיפור זיכרון

אדם צובר זיכרונות כמו נמלים. הזיכרונות מלווים אותנו מהרגע שאנחנו ילדים קטנים בעלי מודעות לסביבה שלנו ולעצמנו. הזיכרונות יכולים להתבטא באמצעות תמונות ויזואליות במוחנו, ריחות נעימים או פחות נעימים שהרחנו בעבר, רעש או צליל מסוים שמזכיר לנו רגע מיוחד ואפילו תחושה שנוצרת על כף היד או מקום אחר בגוף שלנו כתוצאה ממגע כלשהו. 

איך לשפר את הזיכרון

במהלך חייו, כל אדם עובר תהליכים ושינויים שונים. לפעמים טובים יותר ולפעמים מזיקים יותר וברוב הפעמים הם תקינים וטבעיים. צמיחת שיניים בגיל צעיר, גדילה של שיער בגיל הנעורים, שינוי הקול במהלך גיל ההתבגרות, קבלת הווסת הראשונה, התקרחות או האפרת שיער, קמטים שנאספו על הפנים עם השנים. 

במרבית השינויים האלו אין צורך לטפל, הם לגמרי טבעיים ותקינים. ישנם תהליכים ושינויים המתרחשים בגופנו שכן ניתן לטפל בהם ולעזור לגופנו ולנו לחזור לדרך הישר. כך למשל שיער שהאפיר ניתן לצבוע מחדש ושיניים שהתעקמו להם בגיל ההתבגרות ניתן לישר באמצעות הטיפול המתאים. אך ישנו דבר חשוב לא פחות מכך והוא אובדן הזיכרון .

אובדן הזיכרון קורה לכולנו. במהלך החיים שלנו, כל אחד מתמודד עם סוג מסוים של שינוי בזיכרון. השינוי אינו קורה ביום בהיר אחד אלא מדובר בתהליך איטי שההתחלה שלו היא בגיל מוקדם יותר מכפי שנהוג לחשוב בדרך כלל .

מה נרגיש כאשר הזיכרון שלנו נפגע ?

השינויים ואובדן הזיכרון באים לידי ביטוי במרבית הפעמים בקשיים בזכירת שמות ואירועים שתרחשו בתקופה האחרונה, באובדן, או למעשה שכחה של חפצים חשובים אבודים כמו המפתחות של הרכב או המשקפיים האהובים. לעיתים נמצא את עצמנו בוהים באוויר ותוהים לעצמנו "מה רציתי להגיד?" או "מה רציתי לעשות עכשיו?" או ננסה להיזכר במילה שעומדת לנו על קצה הלשון ומסרבת לצאת. לכל אחד מאתנו יצא או ייצא להיתקל בשכיחות כלשהי ואף פעם לא מאוחר מדי לעבוד על כך ולשפר את היכולת של המוח שלנו .
המוח שלנו יוצא דופן ממרבית האיברים האחרים בגוף שלנו. הוא מתחדש כאשר נפעיל ונשמיש אותו. עבור אלה המעוניינים לשפר את היכולת והתפקוד של הזיכרון שלהם, מומלץ להשתתף בתהליך שיפור הזיכרון .

מה יש בקורס שיפור זיכרון ?

קורסי שיפור הזיכרון קיימים במספר ווריאציות ומקומות ברחבי הארץ. קורס לשיפור זיכרון מאפשר למשתתפי הקורס לאמן את המוח שלהם על ידי מגוון תכניות אימון שונות המותאמות לצרכיו של המתאמן, ליכולת החשיבה הבסיסית שלו ולאורח חייו. בנוסף, קורס לשיפור הזיכרון מאפשר לפתח מחדש יכולות קוגניטיביות אבודות ומעניק כלים המגבירים את יכולות הזיכרון ועיבוד המידע במוחנו. 

כמו כן, בקורס לשיפור הזיכרון משתתפים אנשים, בדיוק כמו כל אחד מאתנו, המוטרדים גם הם מתופעות דומות של שכחה וקושי בקליטת מידע. מסיבה זו חשוב להבין כי סביבה המכילה אנשים בעלי מאפיינים דומים תאפשר לנו פתיחות מחשבתית ולרכישת ידע, תחושת הקלה, שיתוף תחושות, רגשות ותהיות סביב העניין וקבלת חיזוקים התורמים לפיתוח החשיבה.

למי הקורס מתאים ?

כמו שכבר צוין, הקורסים לשיפור הזיכרון מתאימים לאותם האנשים החשים כי קיימת ירידה טבעית בזיכרון שאינה נובעת ממחלה הקשורה בפגיעה בזיכרון או החשיבה. אם אתם עדיין מתלבטים האם הקורס הוא עבורכם, כדאי לחשוב על שלושה היבטים שיעזרו לכם להבין האם מקומכם בקורס.

היבט ראשון – במהלך התקופה האחרונה התחלתם להרגיש כי קיים שינוי בתפקוד הזיכרון, החשיבה והלמידה. הקורס יאפשר לכם לחזק את היכולות הקוגניטיביות שלכם ולשפר את תפקוד הזיכרון שלכם לטווח הקצר והארוך.

במידה ושמתם לב כי אדם מבוגר מתדרדר בתפקוד היומיומי שלו, מומלץ בנוסף לתרגילי שיפור הזיכרון, להעזר גם בהמלצות משרד הבריאות – כאן

היבט שני – קיים בכם פחד וחוסר וודאות מפני השינויים בזיכרון הצפויים יחד עם הגיל . יחד עם המסע שעברנו עד כה והגיל שהולך וגדל, מתעורר הפחד בשינויים בזיכרון שעתידים להגיע. הקורס יאפשר לכם להתמודד עם הפחדים, לחזק את שרירי המוח ולהשפיע על העתיד לבוא.

היבט שלישי – יש בכם את הרצון לתחזק ולשפר את התפקוד של הזיכרון, החשיבה והלמידה ואתם מעוניינים להשקיע בכך כמה מאמץ שנדרש. השיפור בזיכרון לא נובע מתרגול אחד ודי. הוא מצריך סבלנות וזמן, ככה המוח מתרגל לביצוע הפעולות האלו ובסופו של דבר יבצע אותם בעצמו. בנוסף, זיכרון טוב יותר מסייע לכל סוגי העבודות, בין אם הינך אמן טלפתיה, יועץ, מורה ומנהל.

 

אם אתם חושבים שעליכם לקחת חלק בקורס לשיפור הזיכרון, פנו לקורס שיפור זיכרון לקבלת מידע נוסף.

בנוסף, קורס מומלץ נוסף שכדאי להכיר – קורס לימוד אנגלית לילדים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אנגלית לילדים ראשית
קורסים ולימודים

קורס לימוד אנגלית לילדים

העולם הגלובלי מחייב את ידיעת השפה האנגלית, אשר היא השפה המדוברת ביותר בעולם ואשר יכולה לפתוח דלתות רבות במגוון תחומים. מדוע חשוב שילדנו ילמדו בגילאים צעירים אנגלית? כל הפרטים. לימוד

קורסים ולימודים

ההתמחויות המבוקשות בלימודים משפטים

לימודי משפטים הם לימודים מרתקים, אולם הבחירה בהתמחות נחשבת לקשה ביותר, וזאת לאור העובדה כי ישנן התמחויות אשר הביקוש אליהן אדיר. מהן ההתמחויות וכיצד ניתן להתקבל? להלן הפרטים. התמחות במשפטים

אינטרנט
קורסים ולימודים

למה אתם חייבים לעשות קורס שיווק דיגיטלי

מחפשים את הדרך להעשיר את עצמכם? מרגישים שמזמן לא למדתם משהו חדש? או שאולי אתם רוצים פשוט לקדם את העסק שלכם ולראות איך אתם יכולים לגייס עוד לקוחות? אם כך,

motivation 2019
בריאות

המוטיבציה משפיעה על הצריכה

עד כמה מוטיבציה יכולה להשפיע עליכם? האם זה נכון שהיא יכולה להיות המקפצה שלכם להגיע אל מקומות שאף פעם לא חלמתם עליהם? כאשר רוצים לדעת הכל על מוטיבציה חשוב לשים