ציונות היא לא מילה גסה :3 פריטים ציוניים שחשוב להכיר

מבלי שהספקנו לשים לב, מדינת ישראל, המדינה הקטנה אך החזקה, הינה כבר בת 74 שנים. במהלך השנים הללו מדינת ישראל הספיקה להגיע למגוון רחב של הישגים מפוארים במגוון תחומים, שלא יביישו אף אימפריה מדינית שקיימת כבר מאות אם לא אלפי שונים.

מדינת ישראל הינה שם דבר בכל רחבי העולם מבחינות רבות, ולא בכדי. כל אדם שגר בבית מסוים -מכיר אותו על כל גווניו – בין אם מקומות שונים בבית, ובים אם את ההיסטוריה של אותם קירות. על כן, אם אתם אזרחים במדינת ישראל, כדאי שתכירו מספר פריטים חשובים על הבית שלכם.

 

דוגמא ומופת לעולם הגדול

לא סתם בספר ישעיה נכתב על ישראל שהיא "אור לגויים". ביטוי זה למעשה מבטא את ייעודו של עם ישראל להוות דוגמא לשאר אומות העולם מבחינה מוסרית ורוחנית. אך האמת היא שמדינת ישראל יכולה להיות גאה בעצמה, וגם אתם, בתור אזרחיה, על היותה אור לגויים בתחומים רבים נוספים.

 

חדשנות ופיתוח

מדינת ישראל נהנית מהישגים עצומים של לא פחות מ-12 זוכי פרס נובל, בתחומים מגוונים כמו כלכלה, מתמטיקה, ביולוגיה ועוד. זוכים אלו הביאו לגילויים מרעישים בעולמות המחקר והמדע של התחומים השונים ויצרו מהפכות מחקריות ומעשיות של ממש. מעבר לכך, מדינת ישראל נהנית מפיתוחים שונים אשר שייכים לישראלים כמו טפטפות מים והתפלת מים, שתרמו רבות לתחום החקלאות בכל רחבי העולם.

כמו כן, מדינת ישראל פיתחה את בית ספר שדה אשר מהווה דוגמא לטכנולוגיה רפואית מתקדמת. מעבר לכך, שמה של ישראל חתום על המצאות שונות ששינו את העולם מקצה לקצה, כמו WAZE או במבה. ואם כל זה לא מספיק – מדינת ישראל היא מעצמת הייטק, שפיתחה אלפי סטרטאפים אשר מסייעים למדינות רבות בכל רחבי העולם.

 

המסדר יעבור לדום

מדינת ישראל היא המדינה הראשונה בעולם בה מתקיים שוויון זכויות והזדמנויות לנשים בצבא, וגם בין המדינות הבודדות בעולם בה מתקיים גיוס חובה לצבא, מה שמאפשר יצירת שוויון בין חתכים רבים של האוכלוסייה ויצירת כוך היתוך של ממש.

 

למה לא אוגנדה?

כדאי לדעת כי בעבר היה קיים סיכוי לא מבוטל, כי מדינת ישראל תשכון, ובכן – באוגנדה. זמן קצר לפני הקונגרס השישי הציוני שנערך בשנת 1903, הציבור החל להכיר בתכנית אוגנדה. תכנית זו הייתה למעשה הצעה מבית הבריטים, להקים התיישבות יהודית באוגנדה, אשר שוכנת במזרח אפריקה, והייתה באותה תקופה תחת שלטון בריטי.

בוועידה זו היו רבים שהיו בעד ההצעה, אך גם רבים שהתנגדו אליה בחריפות. בסופו של דבר, לאחר מאמצים רבים של אלו המתנגדים, בקונגרס הציוני השביעי שהתקיים שנתיים מאוחר יותר, ההצעה נדחתה סופית. אם תרצו לדעת עוד על סיפור הקמתה המרתק של המדינה, תוכלו להיכנס לאתר הספר באינטרנט.

 

סליחה, איך קוראים לך?

ייתכן כי לרבים מכם שמה של מדינת ישראל נראה מובן מאליו, אך האמת היא ששמה של מדינת ישראל נבחר סופית רק יומיים לפני הכרזת המדינה. האפשרויות הבולטות האחרות לשמה של המדינה היו צבר, ציון, ועבר.

 

לסיכום

לסיכומו של עניין, מדינת ישראל נהנית מעבר מפואר של אלפיים שנות גלות, ועוד עשרות שנים של הישגים מפוארים בכל התחומים. כדאי להכיר את העבר ואת ההווה של המדינה, על מנת שתוכלו לקחת חלק פעיל ביצירת העתיד המפואר שעוד מחכה לישראל.

צִיוֹנוּת

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו