גילוי נזילות באמצעות מצלמת ביוב

מערכת הביוב היא מורכבת מאחר וברוב המקרים היא נמצאת מתחת לאדמה ומסועפת מאוד כך שקשה לעלות על הבעיה עד שצצים נזקים חמורים. כדי לתקן את הבעיה ביעילות יש להכיר את המערכת ואת זה ניתן לעשות בעזרת מצלמת הביוב. במאמר הבא נסביר על גילוי הנזילה בעזרת מצלמת הביוב.

 

מהו איתור בעזרת מצלמת ביוב?

גילוי נזילות בעזרת מצלמת ביוב היא שיטה מתקדמת לאיתור הנזילה הקיימת במערכת הביוב. מצלמת הביוב יכולה לצלם לכל אורכה של מערכת הביוב בזווית רחבה של 360 מעלות. המצלמה מוחדרת למערכת בעזרת סיב אופטי קטן שמעניק צילום לאורך הצנרת. בעזרת המצלמה ניתן לדעת בוודאות היכן מקור הבעיה ומה גורם לה.

 

מתי מצלמת ביוב תעזור לנו?

למצלמת הביוב עזרה בתחומים שונים. התחום הראשון הוא איתור בזיהוי נזקים של רטיבות, סתימות, הצפות, התפתחות של פטריות ועובש ועוד. התחום השני הוא בדיקה לפני רכישת בית חדש. התחום השני הוא בדיקה לאחר רכישת מערכת חדשה ובדיקה כל עשר שנים לאיתור בעיות שעתידות לבוא. התחום השלישי הוא בדיקות שגרתיות למניעה מבעוד מועד של בעיות.

 

מפגעי צנרת הביוב

בתוך צנרת הביוב בין אם במערכת פרטית או במערכת הצנרת של הבניין יכולים להימצא מפגעים רבים. בין המפגעים שניתן לאתר בצנרת הביוב הם סדקים או פיצוצים הגורמים לנזילה, צינורות שהתכופפו או נשברו וחוסמים את זרימת המים, חסימה של הצינורות על ידי מגבונים או גופים זרים, שורשי צמחים שחדרו לצנרת או פגמו בה, חיבורים שאינם תקינים ועוד.

 

מהן מערכות הביוב

מערכת הביוב הראשונה היא בבניין מגורים משותף או בדירות גן- תחזוקה של מערכת זו באחריות וועד הבית או חברת אחזקה. מערכת הביוב השנייה היא בבית פרטי והתיקון שלה הוא על חשבון בעל הדירה, ברוב המקרים קיימות בעיות דומות כמו התיישנות או תכנון לקוי בבית פרטי ובבניין דירות משותף . מערכת הביוב השלישית היא בחדר הרחצה- במערכת זו רוב הליקויים יהיו כתוצאה מזריקת לכלוך ופסולת שיחסמו את הצנרת ויפגעו בה.

 

היתרונות בגילוי ע״י מצלמת ביוב

היתרון הראשון של מצלמה הביוב הוא שבצילום מופיעים הבדלי טמפרטורה אשר עוזרים לדעת את אופי התקלה ומיקומה המדויק. היתרון השני הוא צילום באיכות גבוה הכולל תאריך, שעה ומיקום שניתן להגיש לחברת הביטוח במקרה של תקלה ולצורך חוות דעת משפטית.

היתרון השלישי הוא שבעזרת המצלמה ניתן להגיע לכל חלקי מערכת הביוב גם אם היא מסורבלת ועמוקה ללא הרס של הבית. היתרון הרביעי הוא שהמצלמה נותנת מידע חשוב לאיש המקצוע בנוגע לבעיה ופתרונה יהיה מהיר ויעיל יותר.

בפעם הבאה שתבחינו בבעיית רטיבות בבית מוטב לקרוא לאיש מקצוע במהירות האפשרית והוא יוכל בעזרת מצלמת הביוב ועזרים שונים לאתר את התקלה לפני שתתפתח לממדים רחבים יותר.

גילוי נזילות

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו