מה זה תיקון 190 ולמה זה חשוב לקופת הגמל שלכם?

החיסכון הפנסיוני הוא החיסכון החשוב ביותר שמשמש את הפורשים מהעבודה כקצבה חודשית. בשנים עברו החיסכון היה מבוסס קצבה בלבד ואחר כך שונה החוק. המאמר יפרט מהו תיקון 190 ולמה זה חשוב לקופת הגמל שלכם.

 

מה זה תיקון 190?

תיקון 190 הוא תיקון בחוק מס הכנסה משנת 2012 שנעשה כרפורמה לחיסכון הפנסיוני. בשנת 2008 הפנסיה לפורש הייתה בקצבה חודשית ופרישה מוקדמת הייתה צריכה לשאת תשלום מס גבוה. ב-2008 היה ניתן לפדות את קופות הגמל ולהשקיע את הכספים במקומות אחרים. במשך הזמן יצא תיקון 190 ומטרתו הייתה לעודד את האזרחים לשפר את החיסכון הפנסיוני שלהם לקראת הפרישה באמצעות מיסוי נמוך יותר.

מה זה תיקון 190

למי מומלץ לחסוך בקופת גמל?

חיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 מתאימה לשכירים ולעצמאים שעומדים לפני פרישה. כלומר, מגיל 60 לצורך הגדלת החסכונות הפנסיונים על מנת לקבל עליהם פטור ממס. את קופות הגמל ניתן לפתוח בגופים פיננסיים שונים.

 

למה התיקון חשוב לקופת הגמל שלכם?

לקופות גמל לאחר תיקון 190 יש חשיבות משמעותית מבחינה פיננסית על הפנסיה שלכם. בראש ובראשונה מדובר על פטור ממס או מס מופחת על הרווחים. כלומר, תשלום של 15% מס במידה ומושכים את כל החיסכון בו זמנית או פטור מלא כשהכסף ניתן כקצבה חודשית.

בנוסף, אם מעבירים את הכסף למסלול אחר או לבית השקעות אחר, אין צורך לשלם מס על הפעולות הללו. עוד הטבות הן פטור ממס על ריבית אגרות חוב או על דיבידנדים ודמי ניהול נמוכים בבית ההשקעות. כלומר, על פי תיקון 190 בית ההשקעות רשאי לגבות רק עד 1.05% ומטה.

למה התיקון חשוב לקופת הגמל שלכם

באיזה אפיק מומלץ להשקיע?

תיקון 190 פתח מגוון של אפשרויות השקעה בין אם בבורסה ובין אם בנכסי הון אחרים כמו ניירות ערך בחוץ לארץ. לפיכך, חשוב מאוד לקבל ייעוץ פיננסי ופנסיוני נרחב כדי לבחור את המסלולים הטובים ביותר שמתאימים לכל אחד באופן אישי וברמת סיכון אישית.

 

הליקויים של תיקון 190

ביחד עם כל היתרונות תיקון 190 לוקה בחסר כאשר נעשית משיכה חד פעמית או במקרה של פטירה אחרי גיל 75. במקרה של משיכה חד פעמית לא תהיה קצבה חודשית ובמקרה של פטירה תשלום המס של היורשים יהיה 15%. כיום אף לא ניתן למשוך את הכסף באופן חד פעמי בתשלום מס של 15% אלא בגובה של 35%.

אם רוצים פטור ממס עדיף למשוך את הכספים רק לאחר גיל 60. בנוסף, אפשר לקבל הלוואה על חשבון קופת הגמל בתנאים טובים אך חשוב לקבל הדרכה מקיפה בנושא. לסיכום, כל ביצוע פעולה בקופת הגמל עם כל ההטבות של תיקון 190 מחייב התייעצות עם אנשי מקצוע לפני שמחליטים למשוך את הכסף.

מה זה תיקון 190 ולמה זה חשוב לקופת הגמל שלכם

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו