מה ההבדל בין פלאג אין פלאג אי היברידי ורכב חשמלי?

בשנים האחרונות חלה עלייה בעניין ובביקוש לכלי תחבורה ידידותיים יותר לסביבה. כתוצאה מכך, כלי רכב חשמליים ומכוניות היברידיות פלאג-אין הפכו לאפשרויות פופולריות יותר ויותר עבור אלו המעוניינים להפחית את הזיהום שמכונותיהם מייצרות ולהשתמש באלטרנטיבה זולה לדלקים השונים.

בעוד ששני סוגי הרכב, מכוניות חשמליות ורכבי פלאג-אין, מציעים יתרונות משמעותיים על פני מכוניות מסורתיות המונעות בבנזין או בסולר, ישנם כמה הבדלים עיקריים בין רכבים אלו. במאמר זה, נסקור את הסוגים השונים של רכבי פלאג-אין ונדון בתכונות הייחודיות שלהם, היתרונות והחסרונות אחד מול השני.

רכב חשמלי

אז מה ההבדל בעצם ביניהם?

ההבדל העיקרי בין פלאג-אין היברידי לרכב חשמלי הוא הסתמכותם של רכבי הפלאג אין על מנוע המונע בנזין. פלאג-אין היברידי הוא בעצם רכב המשתמש במנוע חשמלי וגם במנוע בעירה פנימי כדי להניע את הגלגלים. המנוע החשמלי מופעל באמצעות סוללה נטענת הניתנת לטעינה על ידי חיבור הרכב לשקע חשמל. המנוע המשני משמש בדרך כלל כדי לספק כוח נוסף כאשר הסוללה חלשה או כאשר יש צורך בכוח נוסף, כגון במהלך נהיגה במהירות גבוהה או בעת נשיאת משאות כבדים.

מצד שני, רכב חשמלי מסתמך אך ורק על מנוע חשמלי וסוללה כדי להניע את הגלגלים. לרכבי חשמליים אין מנוע בעירה ולכן אינם מייצרים פליטת של גזים מזהמים לסביבה. במקום תדלוק, יש לטעון את הרכב החשמלי על ידי חיבור לשקע חשמל או לתחנת טעינה ייעודית.

הבדל נוסף בין רכבי פלאג אין לבין רכבים חשמליים הוא טווח הנסיעה שלהם. בדרך כלל למכוניות פלאג אין טווח הנסיעה החשמלי קצר יותר מאשר לרכבים חשמליים, מכיוון שהם עדיין מסתמכים על בנזין כדי להפעיל את הרכב לאחר שהסוללה התרוקנה. לעומת זאת, רכבים חשמליים יכולים לנסוע מרחקים ארוכים יותר רק על סוללה, אך עשויים לדרוש עצירות טעינה תכופות יותר בנסיעות ארוכות יותר.

 

לסיכום,

הבחירה בין רכבי פלאג אין לבין רכבים חשמליים תלויה בצרכים והעדפות אישיות, כמו גם בזמינות תשתית הטעינה באזור. לאדם שצריך טווחי נסיעה ארוכים יותר ויש לו גישה מוגבלת לתחנות טעינה עדיף להשתמש ברכבי פלאג אין, בעוד מי שנוסע בעיקר למרחקים קצרים יותר ויש לו גישה נוחה לטעינה עשוי להעדיף את הרכבים החשמליים.

רכב חשמלי

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם

מה עדיף למשפחה ג'יפ או רכב פרטי

מתלבטים לגבי רכישה של ג'יפ או רכב פרטי למשפחה? המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.  להלן היתרונות והחסרונות של רכישת ג'יפ או רכב פרטי בעבור המשפחה.   רכישת רכב למשפחה –

כסף ותעודה
רכב

איך מחדשים את רישיון הנהיגה

אתם מעוניינים לחדש את רישיון הנהיגה שלכם ואתם מעוניינים לעשות את זה במינימום זמן, מה שמותיר לכם את האמצעים הדיגיטליים לעשות זאת. אבל יחד עם שתלום וחידוש רישיון נהיגה אונליין,

רכב שחור
רכב

האם באמת משתלם לקנות קודן לרכב?

קודן, אמצעי טכנולוגי פשוט הנפוץ כמעט בכל רכב כיום, יכול להציל את רכבכם מגניבה. במאמר הבא, נענה על השאלה האם באמת משתלם לקנות קודן לרכב. תהיו איתי.   קודן לרכב

רכב משפחתי
רכב

איך לקנות טסלה חדשה בלי לשבור את חשבון הבנק

רכבי חברת טסלה היוקרתיים נכסנו לשוק הרכב הישראלי בסערה. בשנת 2021 ניתן להבחין בעלייה משמעותית בריכוז הרכבים החשמליים בארץ, כאשר טסלה היא הבולטת ביותר. לרכבים אלו יתרונות אליהם נתייחס, וגם