מה ההבדל בין סולם טלסקופי לבין סולם רגיל?

לכולנו יש בבית סולם, שלא במקרה נחשב לאחד מכלי העבודה השימושיים ביותר. דוגמאות לעבודות שניתן לבצע עם סולם הן: החלפת נורה, תיקון רעפים, עבודות שיפוצים למיניהן כולל צביעת קירות ועוד. אבל לא כל סולם מתאים לכל עבודה. אם כן, כיצד יש לבחור סולם? מה ההבדלים בין מגוון הסוגים השונים? אם גם אתם מתלבטים, המדריך הבא נועד עבורכם.

 

סוגי סולמות

כאמור, הסולם הוא אחד הכלים היעילים ביותר עבור סוגי עבודות שמצריכות עלייה לגובה. קיים מגוון רחב לסולמות, אשר מתאימים לביצוע עבודות שונות, שכן שימוש לא מתאים עלול לפגוע באיכות העבודה. הסולם המקצועי ביותר הוא סולם טלסקופי. אילו עוד סוגי סולמות יש? בסעיפים הבאים יפורט מידע על סוגי סולמות פופולאריים.

 

    1. סולם ביתי

סולמות ביתיים יהיו לרוב סולמות מתקפלים, אשר להם מדרגה רחבה בשלב האחרון. היתרון בסולם זה הוא הביטחון הגבוה יחסית שהוא מאפשר, שכן אין צורך במישהו שיחזיק את הסולם וייתן גיבוי למי שעומד עליו. מומלץ לרכוש סולם אלומיניום כשבוחרים סולם לשימוש ביתי, מכיוון שהוא מחזיק לאורך שנים רבות בתחזוקה מינימלית.

 

    2. סולם טלסקופי

בשונה מהסולם הביתי, הסולם הטלסקופי הוא סולם מקצועי. גם סולם זה מקנה באמצעות המשענת שלו בטיחות רבה עבור המשתמשים, אולם לסולם הטלסקופי יהיו שלבים משני הצדדים על מנת לאפשר עבודת שני אנשי מקצוע במקביל, בעוד אצל הסולם הביתי צד אחד ישמש בתור משענת לרצפה בלבד. כמו כן, סולם טלסקופי מגיע עם אפשרות להארכה לגבהים שונים, בהתאם לצרכי העבודה.

 

    3. סולם נשען

סולם נשען הוא סולם יחיד שמשעינים על גבי קיר. מדובר בדגם הסולמות הותיק והקלאסי ביותר, שנמצא בשוק כבר הרבה שנים. היתרון המשמעותי של סולם נשען הוא האפשרות לעבוד בצמוד לקיר, לעומת הסולם המתקפל אשר בעקבות הרגל הנוספת שלו אינו נצמד לקיר עד כדי כך.

כמובן, עולה צורך באדם נוסף שיאבטח את הסולם עבור בטיחות האדם שעומד עליו. ישנו מגוון רחב של סולמות נשענים. ניתן למצוא סולמות פשוטים, שחילים או אף טלסקופיים – אשר ניתנים להארכה עבור התאמת הגובה.

 

    4. סולם ג'

מדובר בסולם אשר משלב את בטיחות הסולם המתקפל עם נוחות העבודה של הסולם הנשען, אשר מתבצעת בסמוך לקיר. הסולם קיבל את שמו בעקבות המראה שלו, שמזכיר את האות ג' – בדומה לסולם המתקפל הוא בעל משענת רגל, אולם סולם הג' ממשיך לגובה רב מנקודת החיבור של המשענת.

 

מדוע כדאי לבחור בסולם טלסקופי על פני סולם רגיל?

לא במקרה הסולם הטלסקופי פופולארי כל כך. הסולם הטלסקופי הוא רב שימושי, מכיוון שניתן לכוונן אותו לגבהים שונים ועל ידי כך להתאים את הסולם עבור סוג העבודה. כמו כן, מדובר בסולם יציב, עוצמתי וחזק, שעשויים ממתכת באיכות גבוהה אשר מתאימה עבור מגוון תנאי עבודה ומזג אוויר.

לסיכום, בין אם אתם אנשים פרטיים המבצעים עבודות ביתיות פשוטות ובין אם אתם אנשי מקצוע – ללא ספק, כל עוד תבחרו בסולם טלסקופי תהיו בטוחים שמצופה לכם עבודה יציבה ובטיחותית שתבוצע בנוחות.

סולם טלסקופי

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו