למה חשוב לבנות תכנית עסקית כבר מהרגע הראשון

תמיד רציתם לפתוח עסק משל עצמכם והנה אתם מרגישים שהגיע הזמן לנסות את מזלכם? אנחנו לגמרי בעדכם.

אבל על מנת לגרום לעסק להצליח לא מספיק רק להיות בעל רעיון, גם אם מדובר ברעיון טוב במיוחד.

תצטרכו לעבור עוד הרבה שלבים ולשים לב להרבה פרטים קטנים בדרך.

ריכזנו עבורכם סיקור קצר של כל אותם השלבים, ראו בו מדריך מקוצר לעצמאי מתחיל.

 

 הכל מתחיל ברעיון

בטרם נדבר על בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים, או לעסקים בינוניים, בואו ניגע בבסיס – הכל מתחיל מרעיון. ולא מדובר רק במשפט קלישאתי. מה אתם באמת רוצים לעשות? התשובה להיות עצמאי זו לא תשובה מספיק טובה.

תחום האוכל? חנות בגדי מעצבים? מכון יופי פרטי? באיזה תחום יש לכם ידע או האם יש מסביבכם אנשים, שלהם יש את הידע הנחוץ? כבר יש לכם תשובה? נפלא, אפשר להתקדם.

 

 השקעה התחלתית פרטית או גיוס משאבים

זה הזמן לבדוק האם יש לכם כסף בשביל לפתוח את העסק. שמתם משהו בצד, או שאתם לגמרי תלויים בגיוס משאבים מגורמים חיצוניים?

חשוב להדגיש, שאם אתם נמנים עם הקבוצה שזקוקה לגיוס משאבים, אל תדאגו מדובר באחוז גדול של עצמאיים מתחילים, אתם חייבים לבנות תוכנית עסקית ברורה. למה? בדיוק בשאלה זו פנינו לביזלנד הלוואות לעסקים.

 

 גיוס משאבים חיצוני

אם אתם תלויים בגורמים חיצוניים, אף מוסד פיננסי רציני לא יסכים לשמוע אותכם ללא תוכנית עסקית מפורטת.

בראש ובראשונה, תוכנית עסקית ישר תגדיר אותכם כעצמאי מתחיל רציני, שלא מתמקד רק ברעיון, אלא מבין מה הוא צריך על מנת לגרום לרעיון שלו לעבוד. הסיבה השנייה היא שאתם חייבים לדעת להגדיר מה הסכום אותו אתם צריכים בשביל לפתוח את העסק וזה משהו שאפשרי רק אחרי שבניתם תוכנית עסקית עם מטרות ברורות לעסק.

 

 סקר שוק

אחד המרכיבים בתוכנית עסקית מוצלחת, זו יכולת לאסוף מידע על המתחרים בתחום ולדעת להעריך את הסיכויים של העסק שלכם להצליח.

בנוסף, ללא קשר לתוכנית עסקית, אתם חייבים לבדוק מול מי אתם מתחרים על אותה המשבצת ולדעת להגדיר מי הקהל שאליו אתם מעוניינים לפנות עם השירות שלכם.

לעיתים, אפילו שנדמה שיש לנו רעיון אדיר, קיים סיכוי שנגלה שהשוק מוצף בהצעת דומות או שאין מספיק ביקוש לעניין. מוטב לתקן דברים בתחילת הדרך ולא להיקלע למצב מורכב, בעיקר אם מדובר במצב מורכב מבחינה כספית.

 

 איפה בונים תוכנית עסקית?

עם כל הרצון שלנו להגיד שתוכלו לבנות תוכנית עסקית באופן עצמאי, אין זה כך. הידע שנחוץ בשביל תוכנית עסקית מוצלחת נמצא בידי אנשים שמתמחים בתחום – בניית אסטרטגיית קידום העסק, בניית תוכנית כלכלית ועוד מונחים מקצועיים.

וזה התקציר של התקציר של תהליכים לפני פתיחת עסק.

מחשבון

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מימון מלא לרכב
פיננסים

מימון מלא לרכב יד שנייה

אם רציתים לקנות רכב חדש והתקשתם לממן את העסקה או רציתם לקנות רכב וממש אין לכם זמן להתרוצץ בין כל היבואנים שקיימים, תדעו שקיימת אפשרות לקבל מימון לרכב יד שנייה

נכס מניב
נדל"ן

בדיקות לפני רכישת נדל"ן

השקעה בנדל"ן היא מקור הכנסה חשוב ומשמעותי עבור רבים ברחבי העולם, כך שיש הרבה סיבות לחשוב שרכוש הוא השקעה אמיתית. עם זאת, מומחים מסכימים, שכמו בכל השקעה, עדיף להיות חכמים

בית וסימן של כסף
פיננסים

החזר מס על המשכנתא

כשמדברים על משכנתאות, אנשים נוטים להרגיש סחרחרה קלה. אם היו יודעים שמגיעים להם החזרי מס הכנסה בגין לקיחת משכנתא, הראש היה הרבה יותר קליל. בואו נדבר על כסף חזרה ממס