כל ספרי הקודש במקום אחד!

ספרי קודש הם חלק בלתי נפרד מחייו של כל יהודי. לא סתם עם ישראל כונה במשך השנים עם הספר, וגם אחרי אלפי שנות גלות היצירה הספרותית של היהדות היא מהמפוארות בעולם. כאן נספר לכם על מספר ספרי קודש חשובים שאת כולם תוכלו לקנות במקום אחד. 

 

סידור

סידור התפילה הוא אולי הספר החשוב ביותר עבורכם בתור יהודים. הסידור מכיל את כל התפילות שאותן אנחנו אומרים בימות השבוע ובמהלך שבתות השנה. בסידור גם ניתן למצוא ברכות שנאמרות בזמנים מיוחדים, חלק מקריאות התורה ועוד דברים נחוצים לכם כדי להסתדר בבית הכנסת או סתם במהלך התפילה האישית שלכם. העובדה שבסידור אין את תפילות החגים מובילה אותנו לספר הבא.

ספרי קודש במקום אחד

סט מחזורים

התפילות היומיות דומות אחת לשנייה, כך שיהודי שמתפלל בכל יום את כל התפילות מהר מאוד מגיע למצב שבו הוא זוכר את התפילות הללו בעל פה. בחגים יש תפילות מיוחדות, ולנוסח התפילה הרגיל נוספים פיוטים ובקשות מיוחדות, שאותן קצת קשה לזכור בעל פה לאור העובדה שהן נאמרות רק פעם אחת בשנה. זו בדיוק הסיבה שלחגים יש סידור מיוחד שנקרא מחזור.

מחזורים מאפשרים לנו להגיע לתפילה בחגים רק עם ספר אחד, ולא להגיע למצב שבו ההוספות המיוחדות של החגים נמצאות מחוץ לסידור. המחזור מכיל את כל התפילה הנדרשת לאותו חג. סט מחזורים שלם מורכב ממחזור לראש השנה, ליום כיפור, לסוכות, לפסח ולחג השבועות. ישנם גם מחזורים שמאגדים יחד את פסח, שבועות וסוכות, כך שתוכלו לבחור את מה שנוח לכם.

 

ספר תהילים

בעוד שהתפילות שמופיעות במחזור ובסידור הן תפילות שנאמרות בזמן קבוע, ספר תהילים הוא ספר שמעניק לנו תפילות שיכולות להיאמר מתי שאנחנו רוצים. את הספר הזה חיבר לפי המסורת דוד המלך, כך שבהחלט מדובר על ספר התפילה העתיק בעולם. התפילות של תהילים מתאימות במגוון סיטואציות, ולא סתם במשך השנים יהודים מתמידים בקריאה של הספר הזה ללא הפסקה.

ספרי קודש במקום אחד

חמישה חומשי תורה

הספר האחרון שעליו נדבר הוא למעשה חמישה ספרים. התורה, אותה קיבל משה רבנו בהר סיני היא המסמך החשוב ביותר ביהדות. התורה מתארת כיצד העולם נוצר, ומה גרם להופעתו של עם ישראל על במת ההיסטוריה. בתורה מופיעות גם המצוות שבהן אנחנו מחויבים בתור יהודי, כך שלא משנה מה אתם קוראים בדרך כלל, חמישה חומשי תורה הם ספרים שחייבים להיות בארון שלכם.

 

לסיכום

ספרי קודש הם חלק בלתי נפרד מחייו של כל יהודי. הספרים הללו מכילים תפילות וטקסטים שמרכיבים את סדר היום שלנו בתור יהודים. בן ספרי הקודש המרכזיים אפשר למנות את הסידור, מחזורי החגים, ספר תהילים וכמובן חמישה חומשי תורה. אם אתם קונים את הספרים הללו, כדאי לקנות אותם בכריכה מהודרת ואיכותית כדי שהספר יישמר לאורך זמן והשימוש בו יהיה נעים לעין.

ספרי קודש במקום אחד

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו