חשבון מים גבוה? ייתכן שהפתרון מתחבא בצנרת

חשבונות מים גבוהים יכולים לנבוע מהמון סיבות, ובמרכזן שימוש מופרז במים (במיוחד בעונת הקיץ), גידול במספר הנפשות בבית או תקלות בשעון המים.

לעיתים, חשבונות מים גבוהים יכולים לנבוע גם מנזילה בצנרת אשר מביאה לצריכת מים גבוהה, מבלי שדיירי הבית צורכים אותם.

במאמר הקרוב, נדון בתופעה זו, כיצד מאתרים אותה ומטפלים, ועוד דברים חשובים.

 

חשבונות מים גבוהים – שימוש מופרז במים?

כאמור, חשבונות מים גבוהים אינם בהכרח תולדה של בעיית נזילות או רטיבות כלשהי. לרוב, מדובר פשוט בצריכה מופרזת של מים, והדרך הראשונה לנסות ולהבין האם אתם אכן עומדים בפני בעיית נזילה או שימוש מופרז הינה להשוות את חשבון המים אל חשבונות המים הקודמים וגם חשבון המים שיבוא לאחר מכן, ביחס לכמות השימוש שלכם. ככל שמתעורר משהו חריג, ייתכן שזו אכן אינה בעיה של שימוש.

 

נזילה סמויה של מים בצנרת ואיתורה

לא בכל מקרי הנזילות והרטיבות של מים, אנחנו בהכרח נראה אינדיקציות ויזואליות לכך שאכן ישנה בעיה בצנרת. אמנם המקרים הקלים לאבחון הם כאשר ישנה הצטברות של טחב, עובש ופטריות, או כאשר הריצוף או הקיר מתנפחים מהצטברות מים, אך בעיות נזילות ורטיבות רבות סמויות מהעין ומצריכות טיפול ייעודי בכדי לאתרן.

אינדיקציה ראשונית לקיומה של נזילה סמויה היא באמת חשבון מים מופרז. בכדי לברר זאת, אחת הדרכים היא לסגור את כל הברזים בבית ולוודא שאין שום שימוש במים, ולגשת את שעון המים הראשי, או בשפה היומיומית – השיבר. אם כל ברזי הבית סגורים ומד המים ממשיך להסתובב, ייתכן שאכן ישנה נזילה ועליכם לפנות לבעל מקצוע. לקריאה נוספת וכן לאיתור נזילות מים לחצו כאן.

 

איך בעל המקצוע יאתר את הנזילות?

נזילה ורטיבות סמויות מהעין אינן תמיד פשוטות לאיתור. כיום, פחות משתמשים בשיטות שהיו נהוגות בעבר, טרם פיתוחים טכנולוגיים שונים, אשר מצריכות לחשוף את הצנרת ולנסות לאתר את הנזילה, כיוון ששיטות אלו כרוכות בנזק רב לקירות ולריצוף.

כיום, מאתרי נזילות משתמשים במספר פיתוחים טכנולוגיים משמעותיים שמסייעים להם לאתר את הנזילות. דוגמה אחת למכשיר כזה היא המצלמה התרמית. המצלמה התרמית מאפשרת, ללא כל נזק לקירות ולריצוף, לצלם את הצנרת הסמויה ולקבל תמונה מבוססת טמפרטורה של הצנרת והבעיה. מכשיר נוסף הקיים כיום בשוק הינו שימוש במצלמה עם סיב אופטי, אשר יש צורך להחדיר אותה אל הצנרת בין אם דרך פתחי ניקוז כמו הכיור או באמבטיה, ובין אם באמצעות קידוח חור קטן כדי להגיע לצנרת. כך, ניתן להגיע ישירות אל מקור הרטיבות ולקבל צילום מדויק של הבעיה. שיטה נוספת הינה שימוש בגלאי גז. מפעיל הגלאי יחדיר גז טבעי שהינו ידידותי לסביבה וגם אינו פוגם באיכות המים ובבריאות הדיירים, ובאמצעות חיישנים מיוחדים המותקנים במכשיר, ניתן יהיה לזהות את מוקד הנזילה.

בכל מקרה, חשבון מים מופרז עשוי להיות רמז לכך שישנה בעיה בצנרת, ולכן, מומלץ לבדוק את הנושא, הן בעצמכם והן בסיוע של גורם מקצועי שיאתר ויטפל בבעיה.

 

צנרת ביתית

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחסן גדול
לבית ולגינה

3 שימושים למחסן גינה

חושבים שתוכלו להשתמש במחסן גינה רק לצורך אחסון? ובכן, יש לכם טעות. במדריך זה נציג בפניכם עוד מספר שימושים למחסן גינה שכנראה לא ידעתם, ואותם תוכלו ליישם אצלכם בגינה.  

עציץ מפלסטיק
לבית ולגינה

6 יתרונות לצמחייה מלאכותית: כל המידע

אנשים רבים נוטים לפקפק ביכולותיהם של צמחים מלאכותיים להשפיע לטובה על האדם, אולם מחקרים מראים כי גם להם יכולות דומות לצמחים חיים בכל הנוגע לשלווה, ריכוז, נינוחות והגברת היעילות במקום

מכסה ופח
לבית ולגינה

איך לבחור את פח האשפה המתאים עבורכם

ייתכן כי לכם, אישית, לא יצא לכם לחשוב על זה עד היום, אבל קיימים המון סוגים של פחי אשפה! אז כיצד בוחרים פח אשפה שלא רק יתאים לעיצוב הבית, אלא

כריות
לבית ולגינה

מגוון כריות של חברת heaven

רגע אחד לפני שאת בוחרים על מה לשים את הראש לפני שאתם הולכים לישון, כדאי מאוד להכיר את סדרת הכריות האיכותיות של חברת heaven, כי כרית היא כבר מזמן לא