חימום המים בדוד – איך זה קורה?

דוד מים הוא אחד המוצרים הכי שימושיים בחיי היום יום של כולנו.

הוא דואג שיהיה לנו מים חמים בכל ימות השנה – בין אם מדובר בניצול האנרגיה הטבעית של השמש על מנת להפיק ממנה אנרגיית חום (שזוהי פעולתו של דוד השמש) ובין אם מדובר במנגנון חשמלי שמחמם את המים (בדוד חשמל).

כיצד המים באמת מתחממים בדוד?

 

הרכיבים בדוד

על מנת להבין את פעולתו של דוד המים, יש להכיר את הרכיבים השונים בדוד. הרכיבים קצת משתנים בהתאם לסוג הדוד (חשמל, שמש או גז), ולכן נתמקד ברכיבים של דוד השמש – שהוא כנראה הפופולרי מבין הדודים, במיוחד בישראל שבה ניתן לנצל את אנרגיית השמש ברוב ימות השנה.

דוד השמש מורכב ממיכל האגירה עצמו, מגוף החימום, מוסת טמפרטורה (תרמוסטט), ממאיץ חום ומקולט השמש (שבו יש זכוכית שקולטת את קרני השמש וממירה אותן לאנרגיית חום). נוסף לרכיבים אלו, כמובן שנדרשת גם מערכת צינורות שתוביל את המים מהדוד ואל הדוד.

 

מה גורם למים בדוד להתחמם?

כפי שניתן לראות, התפקיד של חימום המים שייך לגוף החימום. הגוף מקבל אות חשמלי, וכך יודע שהוא צריך להתחיל לחמם את המים. על הטמפרטורה של המים שומר וסת הטמפרטורה, שמוודא כי המים לא עוברים את הטמפרטורה הרצויה שלהם.

הרכיב השני שאחראי על חימום המים ביתר יעילות הוא מאיץ החום, שגורם למים להתחמם מהר יותר. עם זאת, לא בכל סוגי הדודים מומלץ להתקין מאיץ חום שכזה (במידה והוא לא בא מובנה עם הדוד עצמו). למשל, בדוד שמש עומד כדאי להתקין את מאיץ החום, ואילו בשמש שוכב לא כדאי. בדוד חשמלי עומד לא כדאי להתקין אותו, ובדוד בעל נפח גבוה (מ- 30 ליטרים ועד 300 ליטרים) כדאי להתקין.

אם אתם רוצים לדעת מהי הסיבה שלא תמיד מומלץ להתקין את מאיץ החום, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט https://www.myim.co.il ולקרוא הכל אודות רכיבי הדוד, הדרך הנכונה להתקין אותן והאם כדאי או לא כדאי להתקין מאיץ חום בדוד שלכם.

 

הדוד לא מחמם את המים? תזמינו טכנאי דודים מוסמך

במידה וישנה תקלה כלשהי בדוד, שגורמת לכך שהוא לא יחמם את המים לטמפרטורה הרצויה (או אפילו לא יחמם אותם בכלל, והם קרים כקרח) – הפתרון הטוב ביותר הוא להזמין אליכם הביתה טכנאי דודים מוסמך.

אמנם יהיו תקלות שתוכלו גם לתקן בעצמכם, אך חשוב לזכור שהעיסוק בדוד כרוך גם במגע ברכיבים חשמליים ובסביבה של מים – כך שפוטנציאל הנזק הוא גבוה מאוד. נוסף על כך, טיפול רשלני בדוד יכול ליצור יותר נזק מתועלת, ולגרום לכך שכעבור זמן קצר הדוד ייהרס לגמרי. הזמנה של טכנאי מוסמך תוכל למנוע את כל אלו, ותוכלו להיות בטוחים שהתיקון הוא מקצועי ויעיל.

 

קולט שמש

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחסן גדול
לבית ולגינה

3 שימושים למחסן גינה

חושבים שתוכלו להשתמש במחסן גינה רק לצורך אחסון? ובכן, יש לכם טעות. במדריך זה נציג בפניכם עוד מספר שימושים למחסן גינה שכנראה לא ידעתם, ואותם תוכלו ליישם אצלכם בגינה.  

עציץ מפלסטיק
לבית ולגינה

6 יתרונות לצמחייה מלאכותית: כל המידע

אנשים רבים נוטים לפקפק ביכולותיהם של צמחים מלאכותיים להשפיע לטובה על האדם, אולם מחקרים מראים כי גם להם יכולות דומות לצמחים חיים בכל הנוגע לשלווה, ריכוז, נינוחות והגברת היעילות במקום

מכסה ופח
לבית ולגינה

איך לבחור את פח האשפה המתאים עבורכם

ייתכן כי לכם, אישית, לא יצא לכם לחשוב על זה עד היום, אבל קיימים המון סוגים של פחי אשפה! אז כיצד בוחרים פח אשפה שלא רק יתאים לעיצוב הבית, אלא

כריות
לבית ולגינה

מגוון כריות של חברת heaven

רגע אחד לפני שאת בוחרים על מה לשים את הראש לפני שאתם הולכים לישון, כדאי מאוד להכיר את סדרת הכריות האיכותיות של חברת heaven, כי כרית היא כבר מזמן לא