כמה זמן צריך בין עישון קנאביס רפואי לבין נהיגה

קיבלת אישור לצריכת קנאביס רפואי לאחרונה ואינך יודע אם אתה יכול לצרוך אותו לפני שאתה עולה על ההגה? הגעת למקום הנכון!.
נכון לרגע כתיבת מאמר זה, נהיגה תחת השפעת סמים אינה חוקית. הכוונה לסמים שאינם מלווים באישור רפואי. אך בשנים האחרונות חל שינוי בכל הקשור לצריכת קנאביס רפואי לבין נהיגה.

משרד הבריאות החליט לא מזמן, כי אנשים אשר צורכים קנאביס רפואי כחלק מטיפול רפואי, יכולים לנהוג לאחר צריכתו. חשוב לציין כי הכוונה לאלו העושים שימוש קבוע ומסודר בקנאביס הרפואי ולא למי שצורך אחת לכמה חודשים.
אלו שצורכים קנאביס באופן עצמאי וללא אישור רופא (כיום הדבר נחשב בניגוד לחוק) צריכים לדעת כי משרד הבריאות שם דגש לכך, שהאישור לנהיגה לאחר צריכת קנאביס מותרת אך ורק לאלו שיש להם את הרישיון. נהגים ללא רישיון מתאים עלולים להסתכן בשלילת הרישיון במידה וייתפסו נוהגים תחת השפעת החומר.

 

קיבלתי לאחרונה את הרישיון לצריכת קנאביס רפואי, כמה זמן אני צריך להמתין בין העישון לבין הנהיגה ברכב?

זו שאלה מצוינת, חשוב לציין כי האישור על נהיגה לאחר צריכת קנאביס מותנית בכך שהיא אינה מתרחשת בסמוך לזמן הנהיגה וכמובן שלא בעת הנהיגה. מדובר בעישון לפני הנהיגה ולמטרה רפואית בלבד.

בוודאות? העניין נשמע קצת כמו מדע בדיוני

יש משהו בדברייך, אחרי שנים שקנאביס הוגדר כ"סם מסוכן" הוא פתאום מותר לצריכה לפני נהיגה לאנשים מסוימים.
מחקרים רבים שנערכו בנושא הוכיחו שלאחר עישון קנאביס, נשארים בגופנו שרידים של חומר פעיל, הם יכולים להישאר בגוף כמה ימים ולפעמים גם כמה שבועות לאחר מכן. לכן, קשה מאוד לבחון מתי בדיוק הנהג בעל אישור רפואי מתאים צרך את הקנאביס. הוא יכול היה לצרוך אותו כמה שעות או כמה ימים ואפילו שבועות לפני הנסיעה. כך שמדובר במצב שקשה להרשיע בו.

עד ממש לאחרונה, המצב המקובל שלא מאפשר לצורכי הקנאביס הרפואי היה לא הוגן. יש הטוענים כי צריך לערוך הפרדה בין צורכי הקנאביס שעושים זאת למטרת הנאה בלבד (מדובר נכון להיום בעניין לא חוקי כפי שציינו קודם לכן), לבין אלו שעבורם הקנאביס נצרך מתוך צורך קיומי הכרחי. עבורם הקנאביס הוא תרופה שמחזיקה אותם "מעל המים". אין זה הוגן שנהג שצורך את הקנאביס במצב זה, יקבל קנס כאש יימצאו שרידי סם בגופו.

ניתן לראות כי התחום לא ברור לחלוטין. במידה וצרכת קנאביס (בין אם ברישיון או לא) לפני שעלית על ההגה ונעצרת על ידי שוטר תנועה, כדאי שתיצור קשר בהקדם עם עורך דין שמתמחה בעניין. במקרים מסוג זה, חשוב שיתלווה אלייך עורך דין שיוכל לעדכן אותך בזכויות שמגיעות לך וללוות אותך בתהליך שסביר להניח שאתה אינך בקיא בו מספיק.

קאנביס רפואי

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש משפט
עריכת דין

חוק הגנת הפרטיות בישראל – סקירת עיקרי החוק

חוק הגנת הפרטיות הינו החוק המרכזי המסדיר את הזכות לפרטיות. חוק זה מגדיר באיזה מצבים הפגיעה בפרטיות מותרת ובאיזה מצבים אסורה. לפי חוק זה, פגיעה בפרטיות משמשת עילה לתביעה נזיקית,

איש חקירות
עריכת דין

חקירות שרים בממשלה

לעיתים נהוג לחשוב שאם אדם מכהן בתור שר בממשלה, הוא מעל החוק. עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים שזה כלל לא מדויק, שכן עובדה היא שהיום יש יותר ויותר חקירות

מי זכאי לפיצויי פיטורין
עריכת דין

פיצויי פיטורים – מה הדרך הנכונה להשיגם?

פיטורים הם מאורע לא נעים ממגוון סיבות, בין אם מבחינה אישית ובין אם מבחינה כלכלית. על מנת לסייע למפוטר, קבע המחוקק את חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג- 1963, אשר מטרתו להסדיר

סמל משפטי
עריכת דין

3 דברים שחובה לעשות לאחר תאונת אופנוע

יותר ויותר אנשים בוחרים להתנייד בעזרת רכב דו גלגלי בארץ ישראל – זאת דרך מאוד נוחה לחסוך בזמן ובכאב ראש של פקקים וזו גם חוויה מהנה במיוחד, אבל עם כל