המדריך המלא לפטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא אחד מסוגי המיסים שאזרחי ישראל צריכים לשלם, אך קיימים מקרים מסויימים בהם ניתן להשיג פטור מתשלום זה. כדי לעזור לכם להבין האם אתם עומדים בתנאים, החלטנו לפרט לכם על מתי ניתן לקבל את הפטור המיותר ולחסוך כסף רב

 

מהו פטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה הוא למעשה הטבה שניתנת לאזרחי ישראל להם יש מחלה או נכות מסויימת שמוכרת על ידי מוסד הביטוח הלאומי. הנכות צריכה להיות ב-100 אחוז או לפחות ב-90 אחוז. כל שנה נקבעת תקרת מס אחרת שעד אליה ניתן לקבל את הפטור. כלומר כל מי שמרוויח מתחת לתקרה שנקבעה לאותה שנה זכאי לא לשלם מס על ההכנסה שלו.

המדריך המלא לפטור ממס הכנסה

מהם תנאי הבסיס לפטור ממס הכנסה?

יש כמה תנאי בסיס שיש לעמוד בהם בכדי לקבל את הפטור. התנאי הראשון הוא שקיימת לאדם הכנסה שחייבת במס. זה יכול להיות כשכיר, כעצמאי, כמשכיר נכס וכדומה. התנאי השני הוא שנקבעה נכות לצמיתות או נכות זמנית של לפחות 185 ימים. אם הנכות נקבעה לפחות ממספר ימים אלה לא תהיו זכאים לפטור.

התנאי הבא הוא שדרגת הנכות שנקבעה על ידי ביטוח לאומי היא 100 אחוז או 90 אחוז בשקלולים מיוחדים, או שלאדם יש מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה. מבין מחלות אלה ניתן למצוא מחלות ניווניות, מחלות נוירולוגיות, מחלות אורתופדיות, מחלות כרוניות ועוד. ניתן לצפות ברשימה המלאה באתרים המיועדים לכך.

התנאי האחרון הוא שהנכות או המחלה נקבעו לפי החוקים השונים, ביניהם חוק הביטוח הלאומי, חוק הנכים, חוק ניצולי השואה ועוד. מקרים נוספים בהם ניתן לקבל את הפטור הם במקרים בהם לאנשים יש לקות ראייה מאובחנת או תעודת עיוור.

 

איך מקבלים פטור ממס הכנסה?

אם אתם עומדים בתנאים השונים, יש למלא בקשה בכדי לקבל את הפטור ממס הכנסה שמגיע לכם. לבקשה יש לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים, ביניהם פרוטוקול של הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. את כל הטפסים הללו יש להגיש אל פקיד השומה באיזור המגורים שלכם. קיימים מקרים מסויימים בהם ניתן יהיה להגיש את הבקשה גם באופן מקוון.

לצורך ההגשה אפשר להיעזר בחברה או עמותה שמגישה בקשות מסוג זה. ניתן גם להגיש הכל באופן עצמאי. לאחר שמס הכנסה בוחנים את הבקשה הם יחזירו לכם תשובה בנוגע לפטור.

המדריך המלא לפטור ממס הכנסה

כמה זמן לוקח להשיג את הפטור?

בירוקרטיה היא לא עניין שנפתר מהיום להיום. כל התהליך מרגע מילוי הבקשה ועד קבלת הפטור יכול לקחת כמה חודשים, וזה משתנה מסניף לסניף.

 

האם ניתן לקבל פטור רטרואקטיבי?

בהחלט ניתן להגיש את הבקשה ולקבל החזר על המיסים ששילמתם באופן רטרואקטיבי. דבר זה יכול לחסוך לכם כסף רב, על כן מומלץ להגיש את הבקשה גם על שנים קודמות.

המדריך המלא לפטור ממס הכנסה

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו