הלוואות חוץ בנקאיות לכל מטרה

נטילת הלוואות היא אחד המנועים העסקיים המרכזיים במאה ה-21.

השוק כולו מבוסס על הלוואות, המאפשרות למנף השקעות וליטול סיכונים.

הודות להלוואות, לא נדרש מימון מלא ונזיל של היזם או של האדם הפרטי לשם נקיטת פעולה והוא נעזר בכוחות השוק לשם כך.

לעיתים, הלוואה דרך הבנק אינה המסלול המשתלם ביותר וכדאי לקחת הלוואה חוץ בנקאית.

 

הלוואות למוגבלים

הלוואות למוגבלים הם המקרה הראשון בו הלוואה חוץ בנקאית עדיפה על הלוואה בנקאית. למעשה, זוהי האופציה היחידה העומדת לרשותם של המוגבלים שכן משמעות ההגבלה היא סירוב של הבנק להענקת הלוואה.

חשבון מוגדר כמוגבל במספר מצבים, בהם הבנק מגביל את פעילות החשבון ולא מאשר עבורו פעולות בסיסיות רבות. אחת הפעולות המרכזיות שאינן מאושרות, היא נטילת הלוואה בנקאית.

החשבון יוגדר כמוגבל כאשר חוזרים, בשנה אחת עשרה שיקים שלא כובדו כאשר בין דחיית כל שיק ושיק עברו לפחות חמישה עשר ימים. מלבד זאת, חשבון יוגבל גם כאשר הלקוח אינו עומד בהחזר המשכנתא, כאשר הוראות קבע נותרות ללא כיסוי, כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל כנגד הלקוח וכדומה.

כאמור, הגבלת החשבון מונעת מהלקוח ללוות כסף מהבנק. ובכל זאת, שערי הלוואה לא ננעלו. בעל חשבון מוגבל הזקוק להלוואה, יוכל לפנות למלווים חוץ בנקאיים ולקבל מהם הלוואה. המלווה ידרוש ריבית גבוהה יותר, עקב הסיכון המוגבר לאי פירעון ההלוואה. ובכל זאת, הודות לתנאים הגמישים לקבלת ההלוואה והמהירות היחסית בקבלת הכסף, מדובר בהלוואה משתלמת במיוחד.

חשוב לשים לב – מדובר בהלוואות חוקיות העומדות בתנאים הרגולטורים למתן הלוואה. לעיתים, הלוואות חוץ בנקאיות מוצעות על ידי השוק האפור, העובד עם מערכות הוצאה לפועל עצמאיות וריביות אסורות חוקית ואין ללוות מהן בשום מחיר! וודאו שההלוואה חוקית וכשרה ואל תתפתו, בשום אופן, להלוואה אסורה גם אם התנאים נראים לכאורה כאטרקטיביים יותר.

 

הלוואה חוץ בנקאית לכל אדם

היתרון בהלוואה חוץ בנקאית אינו לבעלי חשבון מוגבל בלבד, אלא לכל אדם. זאת, מאחר שניתן ללוות לכל מטרה באופן נוח משמעותי מהערוץ הבנקאי. היתרון בולט במיוחד, כאשר נדרש כסף נזיל ובמהירות.

בבנק המוסדי, תיאלצו לעבור שרשרת בדיקות ארוכה ומפרכת, מסלולי בירוקרטיה ועמידה בתנאים קפדניים. כתוצאה מכך, ייקח זמן רב עד שתיראו את הכסף מההלוואה, אם בכלל. לעומת זאת, בהלוואות החוץ – בנקאיות, הליך קבלת ההלוואה קצר משמעותית ובין אם ההלוואה תאושר ובין אם תסורב, תדעו זאת תוך זמן קצר.

באומרנו שההלוואות הן לכל מטרה, הכוונה היא להלוואות צריכה ומינוף כאחד. הלוואות צריכה הן הלוואות שמטרתן הוצאות שוטפות או הוצאות גדולות חד פעמיות, שתכליתן צריכה. הלוואות מינוף הן הלוואות שנועדו להגביר הכנסה, דרך רכישת נכס או השקעה בגורמי ייצור הצפויים להניב הכנסה.

 

לסיכום

הלוואות חוץ בנקאיות הן אפיק חוקי ומומלץ בשלל מצבים. הן מומלצות במיוחד כאשר דרוש כסף נזיל במהירות, או שחשבון הבנק שלכם מוגבל. תוכלו להשתמש בהלוואה למטרות מינוף או צריכה כאחד. בהצלחה!

לחיצת יד

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מימון מלא לרכב
פיננסים

מימון מלא לרכב יד שנייה

אם רציתים לקנות רכב חדש והתקשתם לממן את העסקה או רציתם לקנות רכב וממש אין לכם זמן להתרוצץ בין כל היבואנים שקיימים, תדעו שקיימת אפשרות לקבל מימון לרכב יד שנייה

נכס מניב
נדל"ן

בדיקות לפני רכישת נדל"ן

השקעה בנדל"ן היא מקור הכנסה חשוב ומשמעותי עבור רבים ברחבי העולם, כך שיש הרבה סיבות לחשוב שרכוש הוא השקעה אמיתית. עם זאת, מומחים מסכימים, שכמו בכל השקעה, עדיף להיות חכמים

בית וסימן של כסף
פיננסים

החזר מס על המשכנתא

כשמדברים על משכנתאות, אנשים נוטים להרגיש סחרחרה קלה. אם היו יודעים שמגיעים להם החזרי מס הכנסה בגין לקיחת משכנתא, הראש היה הרבה יותר קליל. בואו נדבר על כסף חזרה ממס