הכן את עצמך – כך תתאים את ביתך לגור כלבים

הכנסה של כלב לבית היא אירוע משמח, אבל חשוב לדעת שאתם צריכים להתכונן אליו. לכלב יש דרישות מסוימות, וכדי שהוא ייהנה מהחיים המשותפים יחד איתכם הבית שלכם צריך לבצע התאמות. את ההתאמות הללו כדאי לבצע עוד לפני שהכלב מגיע אלינו, כדי שמהרגע הראשון הוא ירגיש בנוח בסביבה שלנו. אנחנו כאן כדי לספר לכם על ההתאמות החשובות ביותר. 

 

גידול של גור כלבים

גידול של כלב, ובמיוחד אם מדובר על גור כלבים יכול להיות דבר מורכב. הכלב צריך להתרגל לחיים בסביבה אנושית, דבר שלא טבעי לו. כאשר מדובר על גור כלבים, תהליך ההתרגלות הזה נעשה ביחד עם עם ההתבגרות של הכלב עצמו, מה שיוצר מורכבות גדולה עוד יותר.

בדרך כלל הבית שלנו מתאים לנו, אבל לא בהכרח לגידול של גור כלבים. כדי למנוע תקלות מיותרות, יש כמה התאמות שיהפכו את הבית לכזה שניתן לגדל בו גור כלבים ללא כל חשש. הכלבלב שלי כאן כדי לספר לכם על החשובות שבהן.

גידול גור

סביבה בטוחה

בהנחה שאין לכם ילדים קטנים בבית, חשוב להיכנס למודעות שהגובה של כלב נמוך באופן ניכר משלכם. אם יש לכם בבית דברים חדים בגובה הרצפה עליכם להסיר אותם כדי למנוע מצב שבו הכלב שלכם נפצע מהם. בדיוק כמו אצל ילדים קטנים, גובה הרצפה הוא הגובה הדומיננטי עבורם, ואנחנו צריכים להיכנס לנקודת המבט הזו לפני שהכלב מגיע.

 

גדר לאילוף

חלק בלתי נפרד מגידול של גור כלבים הוא גם לאלף אותו כדי שנוכל לחיות יחד בצורה נעימה. גדר לאילוף היא מקום שבו הכלב יכול לשהות בצורה בטוחה, בלי סיכון מהכלבים האחרים. בנוסף, הגדר גם יכולה לעזור לכם ללמד את הכלב שיש זמנים שבהם הוא לא יכול לצאת מתוכה, וכך ניתן לחנך אותו להקשיב לכם.

 

מקום לשינה

הכלב שלכם זקוק למקום  שהוא יודע שהוא רק שלו. המקום הזה יכול להיות מלונה בחצר או אפילו פינה מסוימת בבית, העיקר שיהיה מקום כזה. כדאי לשים לכלב מיטה או מזרן שעליו הוא יוכל לישון, כדי להעניק לו תחושת ביטחון ונוחות.

 

צעצועים מתאימים

בהנחה שאתם מבלים לא זמן בעבודה שלכם, הכלב הולך להישאר לא מעט שעות לבד. כדי שהוא לא ישתעמם יותר מידי, מומלץ לדאוג לו למספר צעצועים שיהיו בבית. חלק מהצעצועים הללו יעזרו לו להעביר את הזמן, וחלקם גם יוכלו לסייע לכם לאלף אותו.

 

לסיכום

גור כלבים שנכנס לבית דורש מכם לבצע התאמות מסוימות. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק שאין דברים נמוכים בבית שיכולים להזיק לו. עליכם לדאוג לכלב למרחב שינה שבו הוא ירגיש בנוח לשהות, וכמובן לאזור שבו תוכלו לשים את הכלב לצורך אילוף. הדבר האחרון הוא לפזר לכלב צעצועים שאיתם הוא יוכל להעביר את הזמן.

מלונה

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חטיף לבעלי חיים
חיות

הכלב לא אוכל – כמה חשוב לרענן לו את התפריט?

תזונת הכלב היא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר באחריות של גידול חיית המחמד. בתור הבעלים של הכלב, מחובתנו לדאוג לו לאוכל מזין ובריא לפי צרכיו והעדפותיו, וכמובן בכמות מספקת. במאמר הבא