ברכה או סכנה? הכל על הבינה המלאכותית

עלייתה של הבינה המלאכותית (AI) הייתה ברכה וסכנה לדבריהם של מומחים במשך 10 השנים האחרונות. בינה מלאכותית היא חלק מחיינו כבר עשרות שנים, מתוכנות המחשב המוקדמות ביותר ועד האלגוריתמים העדכניים ביותר. אבל כיום, בינה מלאכותית היא עוצמתית ורווחת יותר מאי פעם, מה שהופך אותה לברכה וגם לסכנה. 

 

הברכות של הבינה המלאכותית

נתחיל מהצדדים החיוביים או מהברכות של בינה מלאכותית ופוטנציאל שלה להשפיע על חיינו. ל-AI יש פוטנציאל לחולל מהפכה בתעשיות, לייעל תהליכים ולספק שירותים יעילים יותר לנו הצרכנים. חשבו על מכוניות בנהיגה עצמית, תוכנת זיהוי פנים לניטור פשיעה ועוד.

בינה מלאכותית יכולה להפוך את חיינו לקלים ויעילים יותר, ובעיקר לשפר את איכות העבודה של אינספור שירותים שאנו צורכים בכל יום. זה יכול להפוך משימות מייגעות לאוטומטיות ולשפר את הדיוק של העבודה שלנו.

בינה מלאכותית יכולה גם לעזור לנו להתמודד עם בעיות מורכבות שבני אדם מתקשים להבין. בינה מלאכותית יכולה להפוך את הניתוח של מערכי נתונים גדולים ולזהות דפוסים שבני אדם לא יוכלו לזהות. זה גם יכול לעזור לנו לקבל החלטות טובות יותר מהר יותר.

בינה מלאכותית

הסכנות של בינה מלאכותית

מצד שני, AI היא טכנולוגיה שללא פיקוח ראוי יכולה להיות מסוכנת. בינה מלאכותית יכולה לשמש כדי לפלוש לפרטיות שלנו ולתמרן אותנו לעשות דברים שגופים שלא רוצים בטובתנו רוצים שנעשה.

ניתן להשתמש בבינה מלאכותית כדי למקד אותנו בפרסומות, לעקוב אחרינו באינטרנט ואפילו לתמרן אותנו ברמה הפסיכולוגית. ניתן להשתמש בכוח הזה כדי ליצור חדשות מזויפות ולהפיץ מידע מוטעה, וניתן להשתמש בו כדי ליצור תוכנות זדוניות.

 

בינה מלאכותית ומטרות זדוניות

בינה מלאכותית יכולה לשמש גם למטרות זדוניות, כמו יצירת נשק אוטונומי או התקפות סייבר מתוזמנות שיכולות למוטת מוסדות ואפילו מדינות.

זה יכול לשמש ליצירת רובוטים אוטונומיים ללא הנחיות מוסריות או אתיות שישמשו מדינות שונות ככוח שיטור בשירות המנהיג, המפלגה או המדינה. בנוסף לכך, בינה מלאכותית יכולה לשמש ליצירת תוכניות מחשב שיכולות לקבל החלטות ללא קלט או פיקוח אנושי.

בינה מלאכותית

פגיע בשוק התעסוקה

יכול להוביל לאובדן עבודות רבות, ומעבר למה שאנו יכולים לשער כיום. ככל שהבינה המלאכותית תהפוך לחזקה יותר ונפוצה יותר, יותר משרות יהפכו לאוטומטיות ויוחלפו בתוכניות וברובוטים המופעלים על ידי בינה מלאכותית, לבצע פעולות שעד כה דרשו צוותים שלמים של עובדים מיומנים. הדבר עלול להוביל לעלייה בשיעור האבטלה, כמו גם לירידה בשכר ובביטחון תעסוקתי.

 

לסיכום

בסך הכל, בינה מלאכותית היא גם ברכה וגם סכנה. היא יכולה לשמש כדי להקל על חיינו, להפוך משימות מייגעות לאוטומטיות ולקבל החלטות טובות יותר. אבל זה יכול לשמש גם כדי לפלוש לפרטיות שלנו, לתמרן אותנו וליצור רובוטים אוטונומיים, ושלל כלים עם מטרות זדוניות.

שימוש לא מפוקח בבינה מלאכותית יכול גם להוביל לאובדן מקומות עבודה ולהפרעה במערכת הכלכלית העולמית. לכן חשוב לנו להשתמש בבינה מלאכותית בצורה אחראית ואתית, ולהיות מודעים לסכנות הפוטנציאליות.

בינה מלאכותית

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו