הטרדה מינית – לא בבית סיפרנו

הטרדה מינית עלולה להתרחש גם בין כתלי בית הספר. אז בין אם מדובר על הטרדה בין התלמידים, הצוות, הסגל או העובדים ואפילו המורים וההורים – מה שצריך לעשות הוא לפנות לעורך דין על מנת לטפל בסוגיה ביד נוקשה מקרים של הטרדה מינית בבית הספר הם למרבה הצער שכיחים מכפי שנהוג לחשוב.

קודם כל, מקרים מן הסוג הזה כמובן לא ייחודיים לישראל והם מתרחשים בכל רחבי העולם. מדי שנה ניתן לראות יותר ויותר נתונים על תיקים משפטיים שנפתחו לצעירים וקטינים, על רקע הטרדה מינית בבתי ספר ותופעות חמורות של פגיעות מיניות. שנית, הטרדה מינית מתרחשת אצל גורמים שונים תחת קורת הגג של בית הספר ולכן היא מחייבת טיפול משמעתי דרסטי.

 

למה כדאי לפנות אל עורך דין?

התייעצות עם עורך דין היא דרך מעולה להבין טוב יותר מה המאפיינים השונים של הטרדה מינית בבית הספר. אם משתמשים במידע הקיים באתר אמין כמו של www.dw-law.co.il לדוגמא, רואים שלכל מקרה של הטרדה מינית יש בדרך כלל מאפיינים שחוזרים על עצמם: החל מהחוויה של הנפגעים, דרך יחסי המרות בין הצדדים ועד האופן שבו מתבטאת הפגיעה עצמה.

 

איך מונעים הטרדה מינית בבית ספר?

המטרה של התייעצות עם עורך דין היא ללמוד מתוך ניסיון העבר. התייעצות עם עורך דין עוזרת לנו למשל לראות מה בתי המשפט כבר הכריעו בתיקים דומים של הטרדה מינית, גם אם הם התרחשו בין כתלי בית הספר וכללו מעורבים שהיו קטינים. חוץ מזה, ניתן למנוע הטרדה מינית בבית ספר בין היתר על ידי הרתעה. אז כדי ליצור הרתעה, חשוב מאוד להגיש תביעות בגין הטרדה מינית בבית הספר ולא לטאטא את המקרים מתחת לשטיח.

 

איפה מתרחשת הטרדה מינית בבית ספר?

האירוע החמור של הטרדה מינית עלול להתרחש פחות או יותר בכל מקום בבית ספר. מלבד קטינים ותלמידים שמתנהגים באופן שחורג מכללי החוק והתקנות, יש אירועים של הטרדה מינית גם בין חברי הצוות, הסגל, העובדים ולעיתים גם המורים וההורים. היות ומבחינת החוק חשוב יותר לבדוק האם התקיימה הטרדה מינית מאשר מה הייתה הסיטואציה, יש להתייחס בכובד ראש גם אל בתי הספר.

 

איך יודעים אם הייתה הטרדה מינית?

מה שמונע מגברים ונשים למצות את הזכויות שעומדות לרשותם בנוגע להטרדה מינית הוא חוסר ידע לגבי התקנות. בשביל לפתור את זה, צריך להתייעץ עם עורך דין ולשמוע מה יש לו לומר לאור פרטי המקרה. על בסיס התייעצות כזו, ניתן לתכנן גם את הגשת התביעה ואת הניסוח.

 

תקופת התיישנות ארוכה – כדאי לנצל אותה

החדשות הטובות הן שיש תקופת התיישנות ארוכה על מקרים של הטרדה מינית. בהקשר של בתי ספר, זה יכול לתרום להרתעה המיוחלת.

הטרדה מינית בבית הספר

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש משפט
עריכת דין

חוק הגנת הפרטיות בישראל – סקירת עיקרי החוק

חוק הגנת הפרטיות הינו החוק המרכזי המסדיר את הזכות לפרטיות. חוק זה מגדיר באיזה מצבים הפגיעה בפרטיות מותרת ובאיזה מצבים אסורה. לפי חוק זה, פגיעה בפרטיות משמשת עילה לתביעה נזיקית,

איש חקירות
עריכת דין

חקירות שרים בממשלה

לעיתים נהוג לחשוב שאם אדם מכהן בתור שר בממשלה, הוא מעל החוק. עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים שזה כלל לא מדויק, שכן עובדה היא שהיום יש יותר ויותר חקירות

מי זכאי לפיצויי פיטורין
עריכת דין

פיצויי פיטורים – מה הדרך הנכונה להשיגם?

פיטורים הם מאורע לא נעים ממגוון סיבות, בין אם מבחינה אישית ובין אם מבחינה כלכלית. על מנת לסייע למפוטר, קבע המחוקק את חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג- 1963, אשר מטרתו להסדיר

סמל משפטי
עריכת דין

3 דברים שחובה לעשות לאחר תאונת אופנוע

יותר ויותר אנשים בוחרים להתנייד בעזרת רכב דו גלגלי בארץ ישראל – זאת דרך מאוד נוחה לחסוך בזמן ובכאב ראש של פקקים וזו גם חוויה מהנה במיוחד, אבל עם כל