האם אירוח אתרים יעיל כמו אחסון אתרים?

אם הקמתם אתר אינטרנט, או שאתם הולכים להקים אחד, מדובר בהחלט על צעד משמעותי. חשוב מוד לזכור, שלמרות שזה נראה ככה, אף אתר אינטרנט לא עומד באוויר. כל אתר אינטרנט יושב על תשתית שמהווה למעשה הבית שלו, התשתית הזו נקראת שרת ובה מאוחסן כל המידע שיש באתר האינטרנט. היום נלמד מה יותר יעיל, האם אירוח אתרים או אחסון אתרים, שאלה שרלוונטית לכל מי שמנהל ומתפעל אתר אינטרנט. 

 

מה זה בכלל אחסון אתרים?

אחסון אתרים, או אירוח אתרים היא פעולה שמבצע הגוף שמהווה הבית של אתר האינטרנט שלכם. הגוף הזה בעצם מאפשר לאתר האינטרנט שלכם לרוץ בצורה חלקה ומהירה בלי תקלות. ישנן שלל מערכות לאחסון או לאירוח של אתרי אינטרנט, שני הסוגים העיקריים הם שרתים מבוססי לינוקס ושרתים מבוססי ווינדוס.

בחירת שרת איכותי היא דבר חשב מאוד לאתר אינטרנט. אתם לא רוצים שהאתר שלכם לא ירוץ בצורה חלקה ויהיה תקוע, אתם גם ממש לא רוצים שמישהו יצליח לפרוץ לאתר האינטרנט שלכם ולהוציא ממנו מידע פרטי שלכם או של אנשים אחרים.

אחסון אתרים

האם עדיף לאחסן את אתר האינטרנט שלנו בארץ או בחו"ל?

אחת השאלות החשובות בכל מה שקשור לאחסון ולאירוח אתרים היא איפה כדאי לבצע את זה, האם שווה ללכת על שרתים שנמצאים כאן בישראל, או שכדאי דווקא לפנות החוצה, לשרתים שנמצאים בחו"ל. בהנחה שקהל הגולשים באתר האינטרנט שלכם הוא ישראלי, עדיף מאוד ללכת על אירוח אתרים כאן בישראל.

מעבר לתרומה לכלכלה הישראלית ולעידוד הפעילות כחול לבן, יש לבחירה הזו כמה יתרונות. חברות שרתים מקומיות מכירות היטב את השוק הישראלי ואת הדגשים הספציפיים שלו, הן זמינות לכם הרבה יותר, וגלישה על שרתים שממוקמים בישראל תהיה מהירה יותר.

 

אירוח אתרים בשרת וירטואלי בענן

שרת וירטואלי בענן הוא בעצם הרבה מאוד מחשבים שמחוברים יחד. הרעיון הוא שהחיבור של המחשבים מעניק להם הרבה מאוד כוח, וכל דבר שרץ עליהם יכול לנצל את הכוח המשולב שלהם ולעבוד הרבה יותר מהר. שרת כזה נקרא גם VPS ויש לו לא מעט יתרונות בכל הנוגע לאחסון ואירוח אתרים.

הענן גמיש ויכול לגדול עם הזמן, וגם חברת השרתים יכולה להוסיף לכם עוד כוח מחשוב במקרה שהאתר שלכם הופך לכבד יותר או שתנועת הגולשים בו גדלה.

אחסון אתרים

אירוח אתרים יעיל כמו אחסון אתרים?

השאלה הזו היא די פשוטה. אפשר לומר שאירוח אתרים ואחסון אתרים הם שני מושגים מקבילים או נרדפים, כך שבפועל אין ממש הבדל ביניהם, ומה שחשוב זה לבחור את שיטת האחסון שמתאימה לאתר שלכם ותהיה הכי טובה מבחינתכם.

 

סיכום

אירוח אתרים ואחסון אתרים הם למעשה מושגים מקבילים בעלי משמעות זהה. כאשר ניגשים לבחור שרת אחסון או אירוח חשוב מאוד לוודא שהם מספקים תשתית נאותה.

אחסון אתרים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תכנון נכון לעסק
עסקים

ניהול נכון של העסק הראשון שלך

מעוניין לפתוח עסק חדש? ובכן, על מנת שתוכל לנהל אותו בצורה נכונה ומבלי לעבור על החוק, נדרש ממך לבצע מספר פעולות חשובות. מהן? להלן הפרטים. פתיחת עסק חדש – מה

שיח
עסקים

שלבים ומבדקים בתהליך קבלה לעבודה

.על מנת להתקבל לכל מקום עבודה, עליכם לעבור שורה של שלבים ומבדקים. מהם? להלן כל הפרטים כיצד מתקבלים בימנו למקום עבודה? על מנת להתקבל למקום עבודה, בין אם מדובר בחברה

טלפון
עסקים

האם אינטרקום מעלה את כמות המכירות בעסק

כל בעל עסק שנשאל אותו מה הדבר הכי חשוב לו בעסק, זה ברור שהוא יגיד רווחים, ובשביל להגיע לרווחים האלו חייבים להגדיל את מעגל הלקוחות, או במילים אחרות להגדיל את