5 דברים שצריך על מנת להתקין ארון תקשורת מסודר

רבים מכם שומעים את המילה ארון תקשורת, ומיד מדמיינים ארון בצע אפור, שבדרך כלל אין לכם מושג מה קורה בו. אז מה החשיבות של ארון תקשורת, מה זה בכלל ומה צריך כדי להתקין אותו באופן מסודר?

 

מהו ארון תקשורת?

ארונות תקשורת משמשים על מנת לרכז את כל התשתית וציוד התקשורת במקום אחד. תקשורת תמיד תהיה חלק מרכזי מבית העסק שלנו. ככל שהעסק,הארגון או המבנה יהיה גדול יותר, מקום ריכוז התקשורת והתשתית יהיה גם הוא גדול יותר. החל מקומת תקשורת או חדר בבניינים גדולים, ועד קופסה קטנה, או ארון, בבית עסק קטן יותר. ארונות תקשורת מאפשרים סדר ויעילות, בעיקר בכך שבעת תקלה, ניתן לאבחן ולתקן באופן מהיר, ללא צורך להגיע למספר מקומות גדול מדי ברחבי המתחם. פרט חשוב שכדאי לדעת, ארון התקשורת בבתים רגילים ימוקם בדרך כלל ליד ארון החשמל הכללי של הבית.

 

מה צריך לדעת כדי להתקין את ארון התקשורת באופן מסודר?

כפי שאמרנו, על מנת לאבחן בעיות באופן מהיר, ואף לתקן אותן, יש צורך שהוא יהיה מסודר ככל האפשר. לצורך כך נדרש לדעת מספר דברים:

  • סידור הכבלים והחוטים – מומלץ מאוד לבדוק שהטכנאי, שמתקין את ארון התקשורת, שם את הכבלים בצורה מסודרת ותוך אבחנה בין הכבלים השונים, אם זה בעזרת צבע שונה, ואם זה בעזרת פרישתם בסדר מסויים. כדאי מאוד לוודא שהטכנאי אף מצמיד כל חוט סורר, כך שלא יתערבב עם חוטים אחרים.
  • סימון תפקידי הכבלים – דבר נוסף שכדאי לראות שהטכנאי עושה, זה סימון, עד כתי כיתוב באותיות, של תפקיד כל כבל, ניתן בעזרת קיצורים דוגמת TV לסימון כבל טלוויזיה. הטכנאי הבא שיגיע, יתקשה לדעת איזה כבל מיועד לאיזה מכשיר. אמנם תפקידו לדעת זאת, אך זה יחסוך לו זמן יקר, ובסוף, זמן, שווה כסף.
  • רישיון לטכנאי- הטכנאי שמסדר לכם את ארון התקשורת, לא צריך להראות רישיון מיוחד לכך, אך מומלץ לקחת טכנאי שמבין בתקשורת, ולא "רק" בחשמל. בסוף, לא תוכלו לבוא בטענות שאין לו את ההסמכה הנדרשת, כי לא בטוח שיש כזו בכלל.
  • סידור באופן עצמאי – בעזרת הקפדה על סדר, וסימון נכון של הכבלים והמכשירים אליהם הם מיועדים, אתם יכולים לנסות לסדר ארונות תקשורת באופן עצמאי, אך זכרו, אם מדובר בארון גדול מדי, כדאי כבר להביא מישהו מקצועי. אם מדובר בארון שלכם בדירה הקטנה שלכם, אולי כן תצליחו לעשות זאת בעצמכם.

לסיכום, הסדר והארגון, חשובים מאוד כאשר מתקינים ארון תקשורת. הסיבה לכך היא העובדה שמטרתם העיקרית של ארונות התקשורת היא לרכז את הכבלים למקום אחד, לצורך אבחון וטיפול מהיר בתקלות. סימון הכבלים, וזיהוים עם המכשיר אליהם הם מחוברים, יעזור מאוד להתקנת ארון תקשורת מסודר, ויעיל.

מגירות

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחסן גדול
לבית ולגינה

3 שימושים למחסן גינה

חושבים שתוכלו להשתמש במחסן גינה רק לצורך אחסון? ובכן, יש לכם טעות. במדריך זה נציג בפניכם עוד מספר שימושים למחסן גינה שכנראה לא ידעתם, ואותם תוכלו ליישם אצלכם בגינה.  

עציץ מפלסטיק
לבית ולגינה

6 יתרונות לצמחייה מלאכותית: כל המידע

אנשים רבים נוטים לפקפק ביכולותיהם של צמחים מלאכותיים להשפיע לטובה על האדם, אולם מחקרים מראים כי גם להם יכולות דומות לצמחים חיים בכל הנוגע לשלווה, ריכוז, נינוחות והגברת היעילות במקום

מכסה ופח
לבית ולגינה

איך לבחור את פח האשפה המתאים עבורכם

ייתכן כי לכם, אישית, לא יצא לכם לחשוב על זה עד היום, אבל קיימים המון סוגים של פחי אשפה! אז כיצד בוחרים פח אשפה שלא רק יתאים לעיצוב הבית, אלא

כריות
לבית ולגינה

מגוון כריות של חברת heaven

רגע אחד לפני שאת בוחרים על מה לשים את הראש לפני שאתם הולכים לישון, כדאי מאוד להכיר את סדרת הכריות האיכותיות של חברת heaven, כי כרית היא כבר מזמן לא