בדיקות לפני רכישת נדל"ן

השקעה בנדל"ן היא מקור הכנסה חשוב ומשמעותי עבור רבים ברחבי העולם, כך שיש הרבה סיבות לחשוב שרכוש הוא השקעה אמיתית. עם זאת, מומחים מסכימים, שכמו בכל השקעה, עדיף להיות חכמים ולבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות לפני רכישת נדל"ן ובמיוחד כשמדובר בסכומי כסף גבוהים.

 

בדיקות שכדאי לבצע לפני שרוכשים נדל"ן:

  1. האם אתה נוח להיות בעל בית?

האם אתה מכיר את עובד טוב עם ארגז כלים? אתה יודע כיצד לתקן קיר גבס או לפתוח סתימות בשירותים? ברור שאתה יכול לקרוא למישהו שיעשה את זה בשבילך, אבל זה יפגע ברווחים שלך. בעלי נכסים שיש להם בית או שניים לרוב מבצעים תיקונים בעצמם בכדי לחסוך כסף.

אם אינך טיפוס כזה, ואין לך הרבה מזומנים חליפיים, יכול להיות שבעל בית לא מתאים לך. מצד שני, תמיד יתאפשר לשכור את שרותיו של איש אחזקה קבוע שיבוא בשעת צרה לעזרה ויטפל בכל הבעיות בבית. ככל שיהיו לך יותר נכסים, כך ההפסד מההשקעה באיש אחזקה ילך ויפחת והרווחים שלך יגדלו.

 

  1. האם המיקום הוא אופטימלי להשקעה?

כאשר בוחרים נכס רווחי להשכרה, חשוב לחפש מיקום מצוין עם ארנונה נמוכה, בתי ספר איכותיים, שכונה שקטה וללא מטרדים, קרבה למרכז מסחרי, חנויות פופולריות ותחבורה ציבורית נגישה. לעיתים היעדר של אחד מהקריטריונים האלו לא ישפיע כלל על התשואה של הנכס אך כל המרכיבים האלו יחד יכולים למקסם את התשואה מהנכס ולהגדיל את הרווח בצורה משמעותית.

ישנם מקומות שכיום לא נראים מתאימים להשקעה אך בעוד מספר שנים הם יהפכו להיות פופולריים עקב שינויים שיתבצעו באזור. כמו בניית קניון או מרכז מסחרי באזור, בית ספר, תחנת רכבת או אפילו שדרוג של השכונה עצמה. מי שיראה זאת בהקדם ויבחר להשקיע בנכס כזה, יוכל להרוויח משמעותית לאחר שהאזור שבו הוא נמצא יושבח.

 

  1. חשוב את כמות התשואה שתקבל

עבור כל שקל שאתה משקיע, מה התשואה שלך על אותו שקל? מניות עשויות להציע תשואה של 7.5% במזומן, ואילו אגרות חוב עשויות לשלם 4.5%. תשואה של 6% בשנה הראשונה שלך כבעלי בית נחשבת לבריאה, במיוחד לאור העובדה שהמספר אמור לעלות עם הזמן.

 

  1. קנו בית בעלות נמוכה

ככל שהבית יקר יותר, כך ההוצאות השוטפות שלך יהיו גבוהות יותר. מומחים אומרים שלעולם לא לרכוש את הבית שנראה הכי נחמד למכירה באזור, רוב הסיכויים שזהו הבית הגרוע ביותר בשכונה. קשה לדעת מבדיקה ראשונית האם הבית הוא בעלות נמוכה אבל יניב רווחים גבוהים. לעיתים מה שנראה לעין הוא לא בהכרח המציאות אלא רק אשליה שנועדה לשכנע אותנו לקנות. במקרים אחרים יתכן שדווקא הבית שלא נראה כהשקעה מובטחת, הופך לכזה.

רכישת נדל"ן הוא לא עסק פשוט, ישנם המון בדיקות שצריך לעשות ותהליכים רבים לעבור. מומלץ להתייעץ עם עורכי דין מומחים, כדוגמת, מיסקביץ, לטיפול יעיל והבטחת השקעה נכונה בנדל"ן.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית אדום
נדל"ן

כמה נדל"ן יהיה שווה ב 2025?

השקעות נדל"ן מהוות את הנתיב הבטוח ביותר בה תוכלו להשקיע, וזאת לאור התשואה הנאה אשר יכולה להגיע גם לעשרות אחוזים בשנים הבאות. כיצד להיערך לכך? להלן הפרטים. השקעה בנדל"ן –

מימון מלא לרכב
פיננסים

מימון מלא לרכב יד שנייה

אם רציתים לקנות רכב חדש והתקשתם לממן את העסקה או רציתם לקנות רכב וממש אין לכם זמן להתרוצץ בין כל היבואנים שקיימים, תדעו שקיימת אפשרות לקבל מימון לרכב יד שנייה

מגדל מגורים
נדל"ן

פרויקטים חדשים בנדל"ן שכדאי להכיר

חושבים על רכישת דירה להשקעה? או שאולי החלטתם לעבור בדירה קצת יותר גדולה כי המשפחה שלכם התרחבה? אם כך, ברור מדוע מעניינים אתכם פרויקטים חדשים באזור מרכז הארץ, אז למה