ארבעה משחקי גיבוש שיתאימו לילדים ולמבוגרים

משחקי גיבוש יכולים לחזק את הביטחון עצמי, האמון וההקשבה בקרב ילדים ומבוגרים.

באמצעות משחקי גיבוש ניתן לפתח כבוד והדדיות בין חברי הקבוצה ולהפוך את חברי הקבוצה ליעילים ומגובשים יותר.

מעבר להנאה שבמשחקי הגיבוש, ניתן באמצעותם לשפר את התקשורת הבין אישית ולשפר את רמת ההכרות בין חברי הקבוצה.

במאמר זה נרחיב לגבי ארבעה משחקי גיבוש שיכולים להתאים גם לילדים וגם למבוגרים.

 

ספירה מ-1 ועד 20

המשחק הראשון שנציג, ספירה עד עשרים, מוכר יחסית ומתאים במיוחד בפתיחת מפגשים על מנת למקד את חברי הקבוצה. מטרת המשחק היא להצליח כקבוצה לספור בצורה אקראית מ-1 ועד 20. המשתתפים מתבקשים לעמוד במעגל כאשר אחד מהם מתחיל בספירה. במידה ויותר ממשתתף אחד אומר את אותו המספר, הספירה של פעילות גיבוש זו נפסלת ויש להתחיל אותה שוב.

במהלך המשחק חשוב להורות למשתתפים להקפיד שלא לספור לפי סדר העמידה או כל סדר קבוע אחר. בנוסף חשוב שיקפידו על הימנעות מתכנון יזום של הספירה. ניתן להציע לחברי הקבוצה לבצע את הספירה בקצב לא מהיר, תוך שמירה על קשר עין בין חברי הקבוצה. עוד על משחקי גיבוש ראו כאן בסרטון הבא.

 

משחק המכונה

משחק גיבוש נוסף שיכול להתאים לבני כל הגילאים הוא משחק המכונה אשר מגיע מעולם התיאטרון. הקבוצה נדרשת לבחור להציג במשותף מכונה המייצרת משהן.  המכונה יכולה להיות אמתית ולדמות משהו שקיים במציאות, כגון מתקן להפרדת פסולת או דמיונית לחלוטין בהתאם להחלטת הקבוצה. כל משתתף צריך לקחת על עצמו תפקיד במכונה ולהציג את חלקו בתיאטרליות.

 

ארנבת שחורה

במשחק ארנבת שחורה כל המשתתפים יושבים במעגל מלבד אחד שמסתובב סביבם. על העומד לגעת בראש כל אחד מהיושבים ולציין איזה ארנבת הוא. יכול להיות מדובר בארנבת אדומה, לבנה, מנומרת או פרחונית. ברגע שהוא יקרא לאחד היושבים ארנבת שחורה, הדובר יקיף את המעגל ויתפוס את מקומו. תפקידו של הארנבת שחורה יהיה לגעת בגבו של הנרדף, על מנת לפסול אותו.

 

משחק נחש מי

משחק גיבוש נוסף ומוכר הוא נחש מי. לפני המשחק צריך שאחד המשתתפים יארגן רשימת פתקים דביקים של כל מיני דמויות מוכרות, בהתאם לגילם של המשתתפים. לאחר מכן ממקמים על כל משתתף פתק מבלי שהוא יידע איזה דמות קיבל. במהלך המשחק כל אחד נדרש לנחש את הדמות שמופיעה על מצחו באמצעות הצגת שאלות לשאר חברי הקבוצה.

 

משחקי גיבוש לעידוד שיתופי פעולה

לסיכום הנושא, משחקי גיבוש כמו, ספירה עד 20, המכונה, ארנבת שחורה, נחש מי ועוד רבים נוספים יכולים להתאים, הן לילדים והן למבוגרים לשם גיבוש קבוצתי. המשחקים יכולים לחזק ולגבש קשרים קיימים בין חברי הקבוצה ולעודד את היצירה של קשרים חדשים. משחקי גיבוש אלו יכולים להתאים גם עבור ימיי גיבוש למורים ואנשי חינוך ולעודד שיתוף פעולה באווירה קלילה.

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ילדים ראשית
אירועים

אמן חושים ליום הולדת – מופע קסמים לילדים

באמצעות זיגי הקוסם, אמן רב תחומי מהטובים ביותר כיום בישראל יאפשר לכם ליהנות ממופע קסמים ייחודי ומדהים המשלב תנועה, מוזיקה והרבה מאוד הנאה לילדים ולהורים.  ימי הולדת לילדים – לא

קייטרינג בשרי ראשית
אירועים

קייטרינג בשרי לאירועים

רוצים להפוך את האירוע שלכם לאירוע בלתי נשכח, כזה שיותיר באורחים שלך טעם של עוד? קייטרינג בשרי לאירועים הוא התשובה עבורכם – קייטרינג איכותי עם נתחי בשר טריים אשר יעניקו

אירועים

קייטרינג בשרי לאירועים חשובים

רוצים להפוך את האירוע שלכם לאירוע בלתי נשכח, כזה שיותיר באורחים שלך טעם של עוד? קייטרינג בשרי לאירועים הוא התשובה עבורכם – קייטרינג איכותי עם נתחי בשר טריים אשר יעניקו