איך מתנהל הסחר בחשמל בישראל

לאחרונה ישנה עלייה ניכרת במספר התושבים שמתעניינים באופן שבו מתנהל הסחר בחשמל בישראל. עובדה זו הגיעה לאוזנינו והובילה לכתיבת המדריך הנוכחי שיציג בפני כל דורש את המידע הרלוונטי בנושא. הישארו כאן ותגלו מהי הרפורמה במשק החשמל? איך היא קשורה לסחר בחשמל? ואיך הדבר בא לידי ביטוי בפועל?

 

נעים להכיר – הרפורמה במשק החשמל

בעוד רגע נצלול לאופן שבו מתנהל הסחר בחשמל בישראל. תחילה נציין שבשנת 2018 התקבלה החלטה על ידי ממשלת 2859 אודות רפורמת החשמל. מטרתה היא לשבור את המונופול הקיים. ניתן להבין את טיבה של הרפורמה באמצעות היכרות מעמיקה עם מערכת החשמל של ישראל שמורכבת מ – 5 מקטעים:

  1. ייצור של החשמל
  2. הולכה מאתרי הייצור אל תחנות משנה
  3. חלוקת החשמל מהתחנות לצרכנים השונים
  4. מכירה של החשמל ללקוחות קצה
  5. אגירה

 

בעבר, הייתה חברה אחת גדולה ששלטה בכל המקטעים הללו. כיום, המונופול בוטל, כך שזו אחראית על מקטעים מסוימים. שכן, השוק נפתח, כך שהחלה בו תחרות.

 

סחר בחשמל

 

מה קורה בפועל? התחרות בעיצומה

מומחים שמכירים בסחר בחשמל יוכלו להעיד שכיום ישנה תחרות גדולה בתחום. חלק ממקטעי הייצור נמכרו לחברות חיצוניות. מדובר בשינוי בעל פוטנציאל גבוה במיוחד. שכן, אזרחים יכולים להתחבר עוד היום לרשת חשמל פרטית, מדובר לצורך הדוגמא ברשת של נגה ניהול מערכת החשמל בע"מ שנחשבת למוכרת ביותר. אזרחים שמכירים בתחרות זו, בחרו לעבור לחברות פרטיות שמציעות חבילות משתלמות ושירות איכותי.

 

הפרמטרים לבחירה נכונה בחברה לניהול מערכת חשמל

בחירה בחברה לניהול מערכת חשמל זה לא עניין של מה בכך. שכן, עליכם לבצע פנייה שקולה שתכלול את הקריטריונים הבאים:

  1. חברה מובילה: אתם צריכים להיות בטוחים בכך שתבחרו בחברה שתנהל את משק החשמל לא רק בעת שגרה, אלא גם במצבי חירום
  2. יושר ואמינות: בדקו שהחברה פועלת ביושרה ובשקיפות מול הציבור

 

ייצור חשמל

 

 

חוששים? כדאי שתקראו חוות דעת

ייתכן שההיכרות עם הסחר בחשמל בישראל תעלה חשש. שכן, יש כמה חברות חדשות בשוק שאינן מוכרות לכם דיו. חשוב שתדעו שתוכלו להעלים את החשש בן רגע, תוך קריאת חוות דעת שהועלו לרשת על ידי גולשים שהכירו בחברות אלה מקרוב. נמליץ לגלוש ללשונית הביקורות של גוגל ולפורומים שעוסקים בתחום. שכן, שם ישנן הודעות ופוסטים שמרכזים את המידע הרלוונטי. אלה יציגו בפניכם את ההתנהלות של החברות השונות ויאפשרו לבחור באפשרות הנכונה עבורכם.

 

מילים אחרונות לסיום

הסחר בחשמל בישראל מתנהל בהתאם לרפורמה שנקבעה ביולי 2018 שמטרתה לשבור את המונופול הקיים בתחום החשמל. זו מאפשרת לחברות חיצוניות לקחת חלק בשליטה של כמה ממקטעי המערכת העיקריים (ייצור, הולכה, חלוקה, אספקה ואגירה). בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק לבחור בחברה חיצונית שתספק לכם חשמל זמין ושקט נפשי.

לנהל מערכת חשמל

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו