איזה ציוד צריך למעבדות

אם אתם מתכננים להקים מעבדה, או שעברתם את שלב התכנון והגעתם לשלב הביצוע, חשוב מאוד שתקדישו רגע לקריאת המאמר הזה. כמו שאתם בטח יודעים, מעבדה זה לא צחוק. מעבדה היא לא מטבח ביתי שאפשר לאלתר בו, היא חייבת להיות סטרילית לגמרי. ביטחון ובטיחות העובדים חייבים להישמר בה באופן מלא, ויש כללי התנהלות ברורים מאוד במעבדה.

הדבר הראשוני והבסיסי ביותר במעבדה הוא ציוד מתאים שעומד בכל התקנים. ציוד מעבדה חייב להיות איכותי ומקצועי כדי שהמעבדה תוכל למלא את הייעוד שלה ולבצע מחקר וניסויים מקצועיים, וכמובן כדי למנוע בעיות ותקלות שיכולות לגבות מחירים ברכוש או חלילה בפגיעה פיזית.

 

הציוד שחייב להיות בכל מעבדה

אז הכנו לכם כאן רשימה של פריטים שונים שפשוט חייבים להיות בכל מעבדה, גדולה או קטנה. את כל הפריטים והציוד תוכלו למצוא ממש כאן https://www.statitech.co.il.

  1. מנדפים כימיים – מנדפים כימיים הם מתקני אוורור שמטרתם למנוע חשיפה של עובדי המעבדה לחומרים מסוכנים שעלולים להתפשט בחלל המעבדה. המנדף הכימי הומצא כבר במאה ה- 19 והעיקרון שלו פשוט מאוד: המנדף שואב אוויר ומוציא אותו אל מחוץ למבנה, או מחזיר אותו מסונן בחזרה לחלל החדר.
  2. מנדפים ביולוגיים – מנדף ביולוגי הוא מנדף ששואב ופולט אוויר ועובד ממש כמו מסננת. היתרון הגדול שלו הוא יכולת סינון של חלקיקים בגודל מזערי, וכך הוא מייצר סביבה של אוויר נקי ומסונן היטב. במנדף ביולוגי משתמשים בעיקר כאשר עובדים עם דגימות ביולוגיות שעבורן חייבים ליצור שטח עבודה סטרילי.
  3. תאים למינרים – תאים למינריים, או תאים נקיים, הם עמדות עבודה מיוחדות למעבדה. אל התא הלמינארי נכנס אך ורק אוויר נקי שמסונן ביחידת סינון. התא שומר על לחץ אוויר חיובי, ובעצם הוא מיני 'חדר נקי', כך שגם אם אין חדר נקי זמין בקרבת מקום ניתן לבצע בתוכו ניסויים שדורשים רמת סטריליות גבוהה.
  4. ריהוט מעבדה – הרבה פעמים יש מצב שבו משקיעים כסף רב, תכנון, ומחשבה בכל המכשירים והאמצעים המשוכללים שרוצים לרכוש עבור המעבדה, וברגע האחרון נתקעים בלי ריהוט מתאים ונאלצים לאלתר פתרונות. חשוב מאוד לזכור שמעבדה היא לא עוד חדר עם מחשבים או כיתה. מדובר על חדר עם כלים ומכשירים יחודיים, כאלו שדורשים ריהוט מיוחד. כיום ניתן למצוא בקלות ריהוט מעבדה העונה על כל הדרישות המקצועיות ומעוצב במיוחד כדי להתאים למעבדה ולהקל על העבודה וההתנהלות השוטפת בתוכה.

 

סיכום

כמעט בכל מקום מעבדה מהווה את הלב המקצועי, קודש הקודשים של המחקר. חשוב מאוד להקפיד על תכנון ראשוני נכון של המעבדה, ולהבין בדיוק איזה ציוד ומכשירים צריך לרכוש על מנת שהמעבדה תוכל לעבוד ולתפקד בצורה הטובה ביותר. אנו ממליצים לכם לחשוב כבר מראש גם על הציוד הנלווה וציוד הבטיחות כמו מנדפים וריהוט. שיהיה בהצלחה!

מעבדות

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק

מאמר המערכת
מאמר המערכת

נכתב ע"י מערכת טונדרה - בלוג שעוסק בצריכה.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הַקשָׁבָה
כללי

איך להגיע לקשיבות באמצעות מיינדפולנס

אם הינכם מבקשים להביא עוד קשיבות לחייכם מיינדפולנס היא תשובה נהדרת הן שקשיבות ותשומת הלב הן האבני בסיס החזקות והמטרות של השיטה. ישנן טכניקות שונות להבאת קשיבות לחיים דרך המיינדפולנס

תרופות
כללי

האם צריך לקחת תרופות לאחר השתלת שיער

עולם השתלות השיער התרחב בשנים האחרונות פי אלפי מונים מימים עברו. אם בשנים קודמות השתלת שיער הייתה נחשבת לאופרציה מורכבת יחסית, השמורה לאנשים בעלי אמצעים, היום הטיפול נגיש ומדובר הרבה

תרמיל
כללי

הכירו את מותג התיקים החדש – ספרייגראונד

תשכחו מכל מה שידעתם על תיקי גב ותכירו את ספרייגראונד, מותג תיקים צעיר ואיכותי שמציע לכם מגוון רחב של עיצובים שיאפשרו לכם להסתובב עם התיק הכי מיוחד בבית הספר. תקראו